CCleaner - czyszczenie rejestru

(Matief3) #1

Witam!

Chciałbym się zapytac co daje wyczyszczenie rejestru programem CCleaner. Czy systemu się nie uszkodzi wykonująć tą akcje?

Pozdro

(M Salatka) #2

usuwa zbędne klucze, np. po odinstalowanych programach

przy usuwaniu możesz zrobić sobie kopię dla bezpieczeństwa

ja czyszczę raz dziennie rejestr CCleanerem i jeszcze nic mi się nie działo i nie robię kopii żadnych

(Chillout) #3

Ccleaner jest w pełni bezpieczne. To nie Odkurzacz.

Jak korzystać z Ccleanera i więcej o nim: ccleaner-poznajemy-stosujemy-t246759.html

(Lucas851016) #4

Zgadzam się w 100% powyższymi wypowiedziami, ten program jest w pełni bezpieczny i bardzo prosty. Co do skuteczności... Usuwa tylko część wpisów w rejestrze po odinstalowanych programach, nieraz musiałem poprawiać po nim ręcznie. Mimo to dla początkujących gorąco polecam. Jeśli ktoś dba o kondycję swojego rejestru systemowego, to nie ma problemów z zamulaniem kompa.

(koleś git) #5

w czym niby jest niebezpieczny, mi nigdy nic nie zepsuł zarówno w plikach jak i w rejestrze, trzeba wiedzieć jak go używać

(floyd) #6

Sam sobie odpowiedziałeś w czym jest niebezpieczny czyli: "trzeba wiedzieć jak go używać".

(Lucas851016) #7

Odkurzacz potrafi narobić sporo problemu. Dla początkującego jest bez sensu, bo nie wszystko zaleca usunąć się automatycznie, a ktoś może tego nie wiedzieć. A zaawansowany użytkownik jak będzie chciał coś wywalić to uruchamia regedit i załatwione. :smiley:

(sla17) #8

Sprzątam w XP i Viscie komputer CCleanerem - i rejestr i ogólnie przeczyszam go.

Korzystam z niego juz od baaaaaardzo dawna i nigdy nic nie nawaliło :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Matief3) #9

A dlaczego chce mi wykasować rozszerzenia takie jak na przykład .divx i .mp4?

(Lucas851016) #10

To pozostałości po tym co codziennie robisz na komputerze. Mogą to być ciasteczka, przedawnione wpisy w rejestrze, nieużywane skróty... itp, itd.

Nie znam osoby, której CCleaner namieszał, więc raczej nie masz się czego obawiać.

(sla17) #11

Daj skrina to się obaczy :wink:

Może chce usunąć skróty które do niczego nie prowadzą :wink:?

(Matief3) #12

Oto screen: http://img165.imageshack.us/img165/2661/beztytuujcs.jpg

(floyd) #13

Bardzo dobry przykład. CCleaner też potrafi nieźle namieszać jeżeli go się będzie bezkrytycznie używać. Jeżeli mu zezwolimy to usunie pliki o rozszerzeniach których nie zna. Nigdy z tej opcji nie korzystam i dziwię się, że w ogóle taka jest.

(sla17) #14

O, posiadasz Sepronika 3000+ :wink:

Wiesz co - ja usuwam to i wszystko działa bez problemu.

Jak się boisz to wykonaj backup - w razie niepowodzenia przywrócisz ; )

(Lucas851016) #15

Śmiało dajesz. Zaufaj tym, co go mają od wieków..... :smiley:

(Matief3) #16

OK dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi.