CCleaner - czyszczenie rejestru

Witam!

Chciałbym się zapytac co daje wyczyszczenie rejestru programem CCleaner. Czy systemu się nie uszkodzi wykonująć tą akcje?

Pozdro

usuwa zbędne klucze, np. po odinstalowanych programach

przy usuwaniu możesz zrobić sobie kopię dla bezpieczeństwa

ja czyszczę raz dziennie rejestr CCleanerem i jeszcze nic mi się nie działo i nie robię kopii żadnych

Ccleaner jest w pełni bezpieczne. To nie Odkurzacz.

Jak korzystać z Ccleanera i więcej o nim: ccleaner-poznajemy-stosujemy-t246759.html

Zgadzam się w 100% powyższymi wypowiedziami, ten program jest w pełni bezpieczny i bardzo prosty. Co do skuteczności… Usuwa tylko część wpisów w rejestrze po odinstalowanych programach, nieraz musiałem poprawiać po nim ręcznie. Mimo to dla początkujących gorąco polecam. Jeśli ktoś dba o kondycję swojego rejestru systemowego, to nie ma problemów z zamulaniem kompa.

w czym niby jest niebezpieczny, mi nigdy nic nie zepsuł zarówno w plikach jak i w rejestrze, trzeba wiedzieć jak go używać

Sam sobie odpowiedziałeś w czym jest niebezpieczny czyli: “trzeba wiedzieć jak go używać”.

Odkurzacz potrafi narobić sporo problemu. Dla początkującego jest bez sensu, bo nie wszystko zaleca usunąć się automatycznie, a ktoś może tego nie wiedzieć. A zaawansowany użytkownik jak będzie chciał coś wywalić to uruchamia regedit i załatwione. :smiley:

Sprzątam w XP i Viscie komputer CCleanerem - i rejestr i ogólnie przeczyszam go.

Korzystam z niego juz od baaaaaardzo dawna i nigdy nic nie nawaliło :stuck_out_tongue_winking_eye:

A dlaczego chce mi wykasować rozszerzenia takie jak na przykład .divx i .mp4?

To pozostałości po tym co codziennie robisz na komputerze. Mogą to być ciasteczka, przedawnione wpisy w rejestrze, nieużywane skróty… itp, itd.

Nie znam osoby, której CCleaner namieszał, więc raczej nie masz się czego obawiać.

Daj skrina to się obaczy :wink:

Może chce usunąć skróty które do niczego nie prowadzą ;)?

Oto screen: http://img165.imageshack.us/img165/2661/beztytuujcs.jpg

Bardzo dobry przykład. CCleaner też potrafi nieźle namieszać jeżeli go się będzie bezkrytycznie używać. Jeżeli mu zezwolimy to usunie pliki o rozszerzeniach których nie zna. Nigdy z tej opcji nie korzystam i dziwię się, że w ogóle taka jest.

O, posiadasz Sepronika 3000+ :wink:

Wiesz co - ja usuwam to i wszystko działa bez problemu.

Jak się boisz to wykonaj backup - w razie niepowodzenia przywrócisz ; )

Śmiało dajesz. Zaufaj tym, co go mają od wieków… :smiley:

OK dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi.