CCleaner i Autologics Disk Defrag


(Tycjan80) #1

W systemie Windows 7 mam zamontowane Tune Utilites 2011 - mam pytanie ? ... czy potrzebny jest dodatkowo CCleaner i Autologics Disk Defrag , słyszałem , że mogą przynieść więcej szkody , niż pożytku .


(Zord) #2

CCleaner jest potrzebny gdyż Tune Utilites praktycznie nic nie czyści

Autologics Disk Defrag możesz sobie odpuścić ten z tuneupa wystarczy


(system) #3

Uważam nieco odwrotnie. W przypadku Windows’a 7 stosowanie TuneUp bym sobie odpuścił. Wprowadza sporo bałaganu do systemu, który sam jest doskonale konfigurowalny. Natomiast pozostałbym wyłącznie przy CCleanerze i Auslogics Disk Defrag, a raczej nawet Defragglerze, chociaż i tu system ma zupełnie dobry własny defragmentator. Generalnie w Windowsie 7 radzę być ostrożnym z nadmiernym “czyszczeniem” i “tweakowaniem” tego systemu.


(Kwarc21) #4

Uważam tak samo jak “Poraj”. Instalowanie tune up do windows 7 nic nie wnosi a wręcz zamula.Sam kiedyś używałem do xp i faktycznie dawało kopa temu systemowi.Teraz wystarcza sunrise seven.


(phx84lbn) #5

Ja posiadam wszystkie z wyżej wymienionych.

Jeśli chodzi o defragmentację - Auslogics Disc Defrag - najszybszy i na pewno dokładniejszy niż TU. Teoretycznie o pare % lepszy wzrost wydajności po defragmentacji ADD.

Jeśli chodzi o usuwanie śmieci z dysku - zarówno CC jak i TU mają dobre i złe strony. Są rzeczy których jeden usunie a drugi przepusci…

Dla mnie różnica paru MB nie ma znaczenia dlatego trzymam wszystkie 3.