CCleaner - i inne! -problem z instalacją

Witam

i jako duuuży laik proszę o poradę: od jakiegoś czasu (niedawno, może miesiąc…)miałam CCleaner i dobrze mi służył. Skusiłam się na najnowsza wersję,ale coś nie wyszło z zainstalowaniem, ale nie zauważyłam lub nie zapamietałam, co. Następnie - pewnie niepotrzebnie - odinstalowałam stara wersję, myśląc że “całkiem od nowa” to będzie lepiej… Pobieranie zaczynało się nie automatycznie, lecz po kliknięciu we wskazany link. Próbowałam kilkakrotnie, ale wciąż to samo:Okienko pobierania w Firefoxie - bardzo szybko po kliknięciu w ‘zapisz’ pokazuje taki zapis: ccsetup223.exe i pod spodem: Anulowane - priform.com . Po kliknięciu w ‘strzałeczkę" "pobierz ponownie’ dopiero zaczyna pobierać z ‘paseczkiem’ i wskazaniem czasu.Po ściągnięciu przy próbie otwarcia tego ‘exe’ pojawiał się - wczoraj - komunikat, którego nie zapamiętałam (coś jakby "Windows nie może otworzyć, bo coś tam…, nie pamiętam), dziś natomiast trochę - na pewno - inny, choć jakoś podobny w treści: “System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia,ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.” Przy ściąganiu poprzedniej wersji nie miałam żadnych problemów i wszystko było jak trzeba. Czy moje usunięcie poprzedniej wersji przy pomocy odinstalowania programu z panelu sterowania oraz - już z własnej, może niemądrej inicjatywy - wyrzucenie z komputera ‘ręcznie’ wszystkiego, co miało - po użyciu wyszukiwarki komputerowej- w nazwie "ccleaner’ mogło zaszkodzić czemuś w moim komputerze (Windows, przeglądarka, czy już nie wiem co…)? Chciałabym mieć tego CC i trzeba było może nie ruszać, nie kusić się na nowa wersję i zostawić wszystko w spokoju… A może coś się poradzi, jeśli nie trzeba być do tego nieco bardziej obeznanym niż ja jestem? Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę.

mozliwe ze tylko usunelas pliki potrzebne do prawidlowej pracy z program i to nie wszystkie pliki. Trzeba by zobaczyc te komunikaty, nastepnym razem uzyj opcji Print Screen.

wklej ten link do Internet Explorer-a i wcisnij enter, sciagniesz najnowsza wersje programu ktora powinna przeinstalowac poprzednia.

http://www.filehippo.com/download_cclea … 303626f67/

To zależy jaki masz komputer i jaki system :wink:

Ostatnie wersje CCleanera są robione ze szczególną uwagą pod nowe systemy operacyjne.

Tak , po zainstalowaniu niektórych najnowszych wersji są problemy - często tak mam na Windows XP SP3 i wtedy instaluję starsze wersje.

Kilka ostatnich :

CCleaner 2.20

CCleaner 2.21

CCleaner 2.22

/ mam ich dużo więcej na dysku oraz płytkach /.

Poprzednią wersję musisz odinstalować w ,Dodaj lub usuń programy" i zainstalować nową.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Miałem rok temu taki przypadek że naprawiałem słaby komputer z systemem Windows XP i najnowsze oraz ostatnie wersje CCleanera nie chciały się nawet zainstalować, znalazłem CCleanera na płytce z 2007 roku i działa :slight_smile:

Od dawna mam ten programik, nigdy nie miałem kłopotów z jego instalacją, aktualizacja itd…

Jeśli masz zainstalowaną starszą wersje programu nie trzeba jej odinstalowywać , by zrobić aktualizację do nowszej. Pobierz najnowszą wersję, ma kilka udoskonaleń w stosunku do starszych. Przy instalacji wybierasz opcje. Zawsze uszczęśliwiają np. Yahoo toolbarem, który ja np. odhaczam, bo mi on niepotrzebny. Zaznaczenie Automatyczna aktualizacja CCleaner warto zostawić i tak program sam się nie aktualizuje, jedynie jakiś czas dostaniesz komunikat, że możesz pobrać ze strony nowa wersję. Sama obsługa to dziecinne sprawy, każdy z nim da radę.

Bardzo wszystkim dziękuję za rady!

Oczywiście gapa ze mnie, więc podaję z opóźnieniem:: mam Windows XP Home, Athlon XP 2600+ Barton 512 Cache/333,HQ DDR 256MB PC400; w sumie nie wiem co podać, jest ważne, żeby ułatwić doradzenie mi… :slight_smile:

Apus - wiem; najpierw nie odinstalowałam, ale nie wyszło, potem pomyślałam, żeby odinstalować - i też nie wyszło… :frowning:

Brayan - zaraz spróbuję, choć IE raczej rzadko używam.

XMan - gdyby nie wyszło wg sposobu polecanego przez Brayana, spróbuje wrócić do starszej wersji, dzięki za linki!

No i zamelduję o rezultatach :slight_smile:

Dodane 11.09.2009 (Pt) 22:04

Hm…

Po wklejeniu do IE linka od Brayana: “404 Error Sorry the page you requested could not be found.”

Po otwarciu tegoż linka w nowej karcie Firefoxa - wszystko jak opisałam powyżej: po ściągnięciu Windows nie chce tego ccsetup223.exe otworzyć (komunikat jak wyżej w moim pierwszym poście)…

Uuuu… ściągnęłam pełna nadziei ccsetup222.exe wg rady XMana - i jest to samo…!“System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia,ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.” No, musiałam coś wczoraj nieźle napsuć tym usuwaniem… :frowning:

Strasznie mi szkoda, ale już chyba tak to zostawię na razie. Dobranoc i dzień dobry - zależy kiedy kto przeczyta. I jeszcze raz dziękuję.

Dodane 11.09.2009 (Pt) 22:16

… no jeszcze próbuję, i co ?

Przy próbie otwarcia ccsetup221.exe komunikat: “C:\Documents and Settings\Maria\Moje dokumenty\Pobieranie\ccsetup221.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.” [A propos - to taki komunikat, którego nie pamiętałam poprzednio - tym razem przepisałam grzecznie, bez Print Screen…] I dalej nic nie rozumiem… :frowning:

Przed chwilą sprawdziłem jaką wersję programu mam 2.23.993 , program jest przystosowany do XP, także nie powinno być takich komunikatów. Nawet na stronie DP jest wersja bardziej aktualna CCleaner

Panowie znawcy tematu pomóżcie marylawoj Pozdrawiam :slight_smile:

#-o Och, Panowie mili, powinnam chyba zmienić tytuł wątku i zacząć szukać pomocy gdzie indziej.

Oto bowiem już z uporu babskiego spróbowałam zainstalować COKOLWIEK, tzn. którykolwiek nieduży programik z grupy ‘ochrona prywatności’ lub ‘anyspyware’, podjęłam takie trzy czy cztery próby. Ż a d e n się nie instalował, wciąż te same komunikaty od Windowsa, jeden lub drugi.Więc okazuje się, że to nie chodzi o CCleanera, tylko jakiś ogólniejszy feler w pracy (może ustawieniach różnych tam rzeczy) mojego komputera.

Tylko kiedy i dlaczego to się tak zrobiło, skoro - już przypominam sobie dokładnie - poprzednia wersję CCleanera ładnie grzecznie i samodzielnie ściągnęłam tu właśnie i zainstalowałam bez żadnych kłopotów oraz używałam z zadowoleniem od nie tak dawna, ok. niecałego miesiąca temu i od tego czasu poza tym ani ja ani nikt inny nie majstrował przy moim komputerze - nic nowego nie instalowałam, nic nie odinstalowywałam, nie grzebałam w niczym, czego nie znam itd., aż do wczorajszych prób zamiany na nowa wersję. To może jakaś złośliwość mi tu wlazła brzydka skądinąd wirusowa czy co? W każdym razie dzięki za pomoc, ale już chyba wątek w niewłaściwym miejscu by się znalazł, gdybym tu dalej szukała pomocy. Chyba ktoś to będzie musiał obejrzeć na żywo.

Pomyślnego klikania w celach służbowych, rozrywkowych i pomocowych, wielkie dzięki i dobranoc :slight_smile:

Też tak przepuszczałem, że to nie wina CCleanera, a coś z systemem. Trudno zgadywać co za przyczyna, jak widać inni też jakoś niezbyt udzielają się. Co do wirusów, przeskanować komputer nigdy nie zawadzi, masz zainstalowany program antywirusowy przeskanuj nim system. Ale równie dobrze mogą być zupełnie inne powody, że nie można zainstalować pobranych programów.