CCleaner i zaawansowane opcje-Co można włączyć?

Witam, chciałem się dowiedzieć za co odpowiadają poniższe opcję CCleanera, i czy można je bezpiecznie zaznaczyć? :

System:

-Cache DNS

-Konta FTP

Zaawansowane:

-Pliki dziennika IIS

-Deinstalatory hotfixów

-Historia użytkownika

Myślę, że post jest napisany we właściwym dziale (w końcu to też jest problem na swój sposób) :slight_smile:

Ja mam włączone wszystkie opcje oprócz “usuwaj dane z wolnej przestrzeni dyskowej”.

Dodatkowo mam do tego programu zainstalowany dodatek CCEnhancer 2.1 i w zakładane “Programy” mam zaznaczone wszystkie programy do czyszczenia i wszystko jest OK :smiley:

Cache DNS - Pamięć podręczna zbioru informacji o adresach wpisywanych w przeglądarkę internetową i odpowiednikach w postaci czytelnej dla serwerów www (adresów IP). Można przeczyścić raz na jakiś czas.

Konta FTP - Jeśli nie masz kont ftp, to Cię to nie dotyczy.

Pliki dziennika IIS - Nic innego jak logi niektórych zdarzeń i usług.Jest ich stosunkowo mało. Można usunąć.

Deinstalatory hotfixów - Usuwanie plików które służą za odinstalowywanie aktualizacji. Jak wolisz, jeśli wszystkie aktualizacje dobrze się zainstalowały i nie wywołują żadnych błędów to można usunąć. Po tej czynności należy przeczyścić rejestr, ponieważ zostaną wpisy dotyczące tych aktualizacji.

Historia użytkownika - historia ostatnio otwartych dokumentów (Moje bieżące dokumenty). Można usunąć.

Wszystko? Nawet “Skróty w menu start” czy “Pliki i katalogi użytkownika” ? :smiley:

@Cyba91

Dzięki za wyjaśnienie…

tak, skróty w menu i na pulpicie to chodzi o skróty, które pozostały po odinstalowaniu programu :smiley:

A “Pliki i katalogi użytkownika” nie wiem co czyści ale i tak mam włączone :shock:

Pragnę zwrócić uwagę, że przeczyszczanie rejestru należy ograniczyć do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

tych pozycji nie należy usuwać z kluczy:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Updates\Windows XP\SP4

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\HotFix

Tak to wygląda dla Windows XP.