CCleaner - jaka alternatywa?

Szukam alternatywy dla CCleaner’a. Kiedyś to był naprawdę dobry program. Dziś, co aktualizacja, to coraz większy syf.
Czego używacie do usuwania śmieci z Waszych systemów?
Używam Windowsa 7 Home Premium x64

Ja już raczej nie usuwam śmieci aż nie odczuję, że SSD zwalnia.

W przeglądarce do ogarniania cookies, cache, sessionStorage/localStorage używam opcji z wyjątkami dla może 20 domen a reszta ginie chwilę po zamknięciu karty (na przemian Nie zapomnij mnie z Cookies AutoDelete).

Bleachbit - jest wersja na Windowsa i Linuxa:
Download | BleachBit

1 polubienie

A po co to aktualizujesz? Ostatni CC to 5.31.6105, później to już przybudówka Avasta.

Niestety, nie czyści rejestru, więc odpada.

Z zasady lubię mieć aktualne oprogramowanie. Trudno przewidzieć, co w której aktualizacji siedzi.

ale wiesz że to już nie czasy win xp? Systemowe oczyszczanie dysku w zupełności wystarczy.

Nigdy nie miałem przekonania do wydajności microsoftowych narzędzi.
Poza tym, to oczyszczanie tylko śmieci systemowych, tych pozostawionych przez aplikacje raczej nie usunie.

Tam też coś partycypujesz?

Ja kojarzę ciebie z Polskiej Zgody Ciasteczkowej

Korzystam z tego dodatku :stuck_out_tongue_winking_eye:
ale mam wrażenie, że brak mu…hmmm… ikry. Nie masz czasu na aktualizowanie go ( bo okupujesz non stop forum DP?). Ale tym niemniej dziękuję za to co jest i czekam na więcej!

Auto DeleteCookies nie rozwijam i nawet nie śledzę z czym mają problemy lub co ulepszają - po prostu używam w celu sprzątnięcia problemu z +5 tysiącami „cookies” z domen jakie się otwierają mimo blokowania reklam (np. śledzenie/profilowanie).

PCZ jest uzupełnieniem czego nie da się poprawnie wyciąć w uBlock Origin (np. osadzone wideo w artykule nie będzie się więcej odtwarzać, system komentarzy na stronie będzie „zamrożony”).

Więc być może trzeba w uBo dodać listy:

polish-annoyance-filters lub polish-gdpr-cookies-filters (lista Rodo-cookies co PR jest kopiowana do PAF).

Od jakiś 3 lat zadecydowaliśmy, że trzeba używać w uBo listy: i-dont-care-about-cookies jak wolisz dodatek IDCAC to PCZ jest wtedy praktycznie zbędna, bo zazwyczaj jego formularzem zgłaszam polską stronę i raczej większość do listy dodał.
Pomysł z listą europejską na bazie IDCAC w nieco lepszym wykonaniu raczej upadł z momentem jak wyszło, że Kiboke bardzo często dziwacznie klika w elementy do akceptacji wszelkich pop-upów/pasków i nikt nie jest chętny na przetestowanie z 20 tysięcy domen czy trzeba klikać i nie ma bazy co używa mocy uBo czyli CSS, filtrowania proceduralnego i skrypletów (po części może EL cookies ale ta lista wciąż nie powala jakością i umie psuć np. pop-up makera - praktycznie nie warto instalować wtyczki z momentem jak za dużo odwiedzających blokuje reklamy i cookies tamtą listą - efekt jest taki, że „customowe” pop-upy są zablokowane jako „rodo/cookies” nawet jak to reklama promocji w sklepie (self-promo)).

To jest akurat główny powód kiedy nie należy aktualizować.

Avast dodaje jedynie spyware i filtry dla programów UWP, których nie ma twojej siódemce. Ale filtry to się pisze samemu.

Mega dobrze oczyszczają narzędzia korzystające z bazy GitHub - MoscaDotTo/Winapp2: A database of extended cleaning routines for popular Windows PC based maintenance software.
Z darmowych jest System Ninja - SingularLabs

Niestety tylko pliki, bez rejestru, ale za to dokładnie. Dobre dla osób które mają np mało miejsca na partycji systemowej i/lub nie są w stanie znieść porzuconych plików/śmieci. Dla dużych dysków i pozostałych użytkowników zazwyczaj wystarcza wbudowane w Windows narzędzie oczyszczania.

Co do czyszczenia rejestru. Dobrą opcją może być monitorowanie instalatorów jednym z programów, takich jak IObit/Revo uninstaller - nie znam dobrze ale kiedyś próbowałem IObit i fajnie usuwał wpisy z rejestru pozostawione przez odinstalowany soft.

System Ninja Plugins - SingularLabs - jest opcja dodania wtyczki, ale mimo wszystko odradzam czyszczenie rejestru takimi narzędziami. To szkodliwe przyzwyczajenie z dawnych lat. :wink:

Najlepsze rozwiązanie dla autora to BleachBit lub systemowe Oczyszczanie dysku.

Geek Uninstaller - Download | Nie polecam żadnych produktów IObit (bardzo zła reputacja).