Ccleaner - kasuje hasła

(APTX_24) #1

Byłem przekonany, ze takie ustawienie programu jn. nie powinno kasować haseł ustawionych na różnych witrynach,

chociażby na tym forum, a jednak kasuje :frowning: . Która zakładka jest odpowiedzialna za kasowanie haseł?

Z góry dziękuję za rady i sugestie.

post-255008-0-43930900-1405164161_thumb.

(Atis) #2

W zakładce Programy usuń zaznaczenie przy Zapisane hasła wybranej przeglądarki.

(APTX_24) #3

Atis ale ja jeszcze do "programów" nie doszedłem :(, to wyczyszczenie haseł miało  miejsce przy "windows" i to mnie własnie dziwi.

Na screenie jest właśnie zakładka windows.

(Atis) #4

Co to znaczy nie doszedłeś?

CCleaner czyści wszystkie zaznaczone pozycje w wszystkich zakładkach.

Nie ma znaczenia jaką zakładkę masz aktualnie otwartą.

Chyba, że czyszczenie uruchomiłeś z menu kontekstowego wybranej pozycji?

W jaki sposób uruchomiłeś czyszczenie?

(bart86) #5

ja w CClener nie widzę funkcji kasowania hasła systemu i to na pewno nie wina tego programu

(Atis) #6

@bart86

Jakiś problem z czytaniem?

(kp1971) #7

Tobie pewnie chodzi o automatyczne logowanie. "Odptaszkuj" cookies przy każdej przeglądarce.

(bart86) #8

@Atis

(Bogdan_G) #9

Czyszczenie ccleanerem kasuje ciasteczka ze stron logowania. Tylko dodanie ciasteczek do zachowania w opcje ccleaner, ciasteczka - z lewej strony na prawą ze stron, gdzie się logujesz - to gwarantuje, że po czyszczeniu ccleanerem, w przeglądarce będą nadal aktywne zalogowania.

(APTX_24) #10

Nie doszedłem to znaczy, że wybrałem zakładkę" windows", na początku są 2-ie "windows" i "programy". Zaznaczyłem opcje widoczne na załaczonym screenie.

Nie chodzi o hasło systemu tylko hasła do witryn, gdzie mam utworzne konta.

Przepraszam, ale nie wiem o co chodzi?.

Tak, chodzi o to, że w danej witrynie po jej wybraniu nie musiałem się logować.

Bogdan_G, dzięki bardzo. Właśnie o to chodzi, podobnie jak wytłumaczył KP1971.

(Bogdan_G) #11

Tam, gdzie się logujesz, to każdej www osobno dajesz ciasteczka do zachowania. Ja mam ze trzydzieści. Ale się nie da inaczej. Do interii, to nawet nie zaglądam.

(APTX_24) #12

Dzięki Bogdan, na marginesie dlaczego interia nie?.

(Cedar) #13
  1. Nie zagląda bo mu się pewnie nie podoba. Jego prawo wyboru

2. Dużo wygodniej obsługiwać konta email za pomocą jakiegoś klienta, np. Thunderbird i nie będziesz miał problemów z logowaniem, ciasteczkami itp. a wszystkie maile będziesz miał u siebie na komputerze.

(APTX_24) #14

Interia- bezpośrednie wpisywanie szukanej frazy w okno wyszukiwarki, -taki plusik mały :wink: .

Cedar nie bardzo rozumiem?, mnie chodzi o logowanie nie do poczty tylko np. na to forum, aby nie powtarzać za każdym razem procedury wpisywania loginu i hasła.

(Cedar) #15

Pisałeś o poczcie, ale jeśli będziesz kasował ciasteczka to swojego problemu z wylogowywaniem się nie pozbędziesz.

Za pomocą ciasteczek przeglądarka "wie", że jesteś na danej stronie zalogowany - skasujesz ciasteczka dla danej strony - zostaniesz wylogowany.

Co do rozumienia - jeśli masz kilka kont na kilku portalach, to aby odszukać jakiegoś maila musisz się na wszystkie zalogować i przeszukać maile. Wygodnie jest mieć jedno konto, na które ściągasz maile z innych (większość popularnych kont pocztowych to umożliwia) lub używasz klienta w trybie dostępu IMAP i masz wszystkie maile u siebie na komputerze bez potrzeby posiadania dostępu do internetu.

Nic szczególnego, chyba wszystkie główne portale tak mają i nie musisz być dla tej funkcji zalogowany

(APTX_24) #16

Dzięki Cedar, mam własnie imap :slight_smile: .