Ccleaner - kasuje hasła

Byłem przekonany, ze takie ustawienie programu jn. nie powinno kasować haseł ustawionych na różnych witrynach,

chociażby na tym forum, a jednak kasuje :frowning: . Która zakładka jest odpowiedzialna za kasowanie haseł?

Z góry dziękuję za rady i sugestie.

post-255008-0-43930900-1405164161_thumb.

W zakładce Programy usuń zaznaczenie przy Zapisane hasła wybranej przeglądarki.

Atis ale ja jeszcze do “programów” nie doszedłem :(, to wyczyszczenie haseł miało  miejsce przy “windows” i to mnie własnie dziwi.

Na screenie jest właśnie zakładka windows.

Co to znaczy nie doszedłeś?

CCleaner czyści wszystkie zaznaczone pozycje w wszystkich zakładkach.

Nie ma znaczenia jaką zakładkę masz aktualnie otwartą.

Chyba, że czyszczenie uruchomiłeś z menu kontekstowego wybranej pozycji?

W jaki sposób uruchomiłeś czyszczenie?

ja w CClener nie widzę funkcji kasowania hasła systemu i to na pewno nie wina tego programu

@bart86

Jakiś problem z czytaniem?

Tobie pewnie chodzi o automatyczne logowanie. “Odptaszkuj” cookies przy każdej przeglądarce.

@Atis

Czyszczenie ccleanerem kasuje ciasteczka ze stron logowania. Tylko dodanie ciasteczek do zachowania w opcje ccleaner, ciasteczka - z lewej strony na prawą ze stron, gdzie się logujesz - to gwarantuje, że po czyszczeniu ccleanerem, w przeglądarce będą nadal aktywne zalogowania.

Nie doszedłem to znaczy, że wybrałem zakładkę" windows", na początku są 2-ie “windows” i “programy”. Zaznaczyłem opcje widoczne na załaczonym screenie.

 

 

Nie chodzi o hasło systemu tylko hasła do witryn, gdzie mam utworzne konta.

 

Przepraszam, ale nie wiem o co chodzi?.

 

Tak, chodzi o to, że w danej witrynie po jej wybraniu nie musiałem się logować.

Bogdan_G, dzięki bardzo. Właśnie o to chodzi, podobnie jak wytłumaczył KP1971.

Tam, gdzie się logujesz, to każdej www osobno dajesz ciasteczka do zachowania. Ja mam ze trzydzieści. Ale się nie da inaczej. Do interii, to nawet nie zaglądam.

Dzięki Bogdan, na marginesie dlaczego interia nie?.

  1. Nie zagląda bo mu się pewnie nie podoba. Jego prawo wyboru

  2. Dużo wygodniej obsługiwać konta email za pomocą jakiegoś klienta, np. Thunderbird i nie będziesz miał problemów z logowaniem, ciasteczkami itp. a wszystkie maile będziesz miał u siebie na komputerze.

Interia- bezpośrednie wpisywanie szukanej frazy w okno wyszukiwarki, -taki plusik mały :wink: .

Cedar nie bardzo rozumiem?, mnie chodzi o logowanie nie do poczty tylko np. na to forum, aby nie powtarzać za każdym razem procedury wpisywania loginu i hasła.

Pisałeś o poczcie, ale jeśli będziesz kasował ciasteczka to swojego problemu z wylogowywaniem się nie pozbędziesz.

Za pomocą ciasteczek przeglądarka “wie”, że jesteś na danej stronie zalogowany - skasujesz ciasteczka dla danej strony - zostaniesz wylogowany.

Co do rozumienia - jeśli masz kilka kont na kilku portalach, to aby odszukać jakiegoś maila musisz się na wszystkie zalogować i przeszukać maile. Wygodnie jest mieć jedno konto, na które ściągasz maile z innych (większość popularnych kont pocztowych to umożliwia) lub używasz klienta w trybie dostępu IMAP i masz wszystkie maile u siebie na komputerze bez potrzeby posiadania dostępu do internetu.

 

Nic szczególnego, chyba wszystkie główne portale tak mają i nie musisz być dla tej funkcji zalogowany

Dzięki Cedar, mam własnie imap :slight_smile: .