CCleaner na Viście - usuwane pliki

Witam! Chciałbym przeczyścić swoje dyski (dyski, nie partycje ;p) za pomocą CCleaner’a na systemie Windows Vista Ultimate SP1 i - jako że to dość nowy system więc program może być pod nim trochę mniej sprawny - zadam trzy pytania:

  1. Czy nie usunie mi ważnych plików, save’ów z gier czy np. obrazów?

  2. Nie usunie mi ważnych (dodanych przeze mnie), polepszających sprawność systemu wpisów rejestru podczas czyszczenia rejestru?

  3. Po lewej (przy czyszczeniu dysku) jest taki panel gdzie można zaznaczyć co chce się przeczyścić, a co nie - co zaznaczyć a co odznaczyć by wszystko było jak najlepiej? ;]

Jestem - przyznam się - pedantem Windowsowskim i dlatego zadaję takie pytania :stuck_out_tongue:

  1. Nie

  2. Nie

3.http://www.wrzuta.pl/obraz/laAuoEenuM/bez_tytulu

http://onecare.live.com/site/pl-pl/center/cleanup.htm

Witam, mi nieraz po czyszczeni CCleaner’em nie odświeża się ikonka kosza i trzeba ja naprawiać ;/

Pozdrawiam

wszystko ok ale musiałem od nowa kojarzyć pliki z programami ;]

Jeżeli nie jestem pewien ustawien programu pozostawiam domyślne po instalacji i nigdy nie miałem problemów.

Problemy biorą się ze złego ustawienia (zaznaczania) na zakładkach w programie.

mam to samo Windows Vista Ultimate SP1 i czyszczenie za za pomocą CCleaner’a nie sprawia problemów nic nie zmieniam jedynie w opcjach Ustawienia na bezpieczne usuwanie plików.

Przepraszam za offtop ale co zaznaczyć/zrobić aby wszystkie okienka w Viście oraz typy widoków (lista, lista szczegułów itd) były jak po formacie? Pytam się bo co jakiś czas Vista zmienia mi typy widoku i położenie okien :confused:

jest na to sposób

wejdź do edycji rejestru (win+r wpisz regedit)

wchodzimy tu:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell

po prawej stronie tworzymy klucz DWORD o nazwie “BagMRU Size”(prawoklik i wybieramy Wartość DWORD (32-bitowa))

wpisujemy wartość szesnastkową 20000

robimy restart i od tej pory vista pamięta ustawienia w każdym katalogu =D>

Nie w każdym tylko w 20000 folderach a ja jakby co mam 64bit-ową Vistę a czytałem gdzieś że na x64 trzeba 2 wpisy usunąć czy cuś ;] Da się coś zrobić aby w nieskończoności folderów zapamiętała ustawienia? xD

20000 folderów zupełnie wystarczy, też mam x64 i wszystko gra…

Windows XP ile folderów pamięta? Nie chcę mieć tego incydentu co na Viście ani nie chce zaśmiecać rejestru ;]

Odznacz to

b6yqgd3g098hoi5cwf_thumb.png

i nie będzie kasować rozmiarów folderów itp

Jeżeli zaznaczysz opcję"Thumbnail Cache" to usunie ci miniaturki filmików w folderze video/przykładowe video w który są trzy filmiki i pozostaną tylko ikony plików filmowych.Gdy tą pozycję odznaczyłem, te miniaturki filmików zostały nienaruszone.