CCleaner Nie Może Wyczyścić Plików z Google Chrome

(asziatko) #1

Witam,

Od dłuższego czasu zauważyłem że program CCleaner nie czyści plików cache, temp z przeglądarki Google Chrome. CCleaner mam zainstalowaną aktualną wersję, zaznaczone żeby czyścił także w Google Chrome a mimo tego nie czyści, pliki zostają w przeglądarce i trzeba je czyścić ręcznie poprzez Ustawienia > Czyść Dane Przeglądarki.

Co jest tego powodem że CCleaner nie czyści danych z Google Chrome?.

(Pablo79) #2

Powiem, ci tak szczerze, że nie wiem dlaczego u ciebie CCleaner tego nie robi - sprawdzałem u siebie i u mnie nie ma z tym problemu. 

(XMan) #3

U mnie również brak problemów.

CCleaner :

(asziatko) #4

Zrobiłem wszystko tak jak pokazałeś **XMan **na screenach i dalej jest tak samo jak było. W CCleanerze pokazuje że jest wyczyszczone a po wejściu do Google Chrome nadal jest widoczne wszystkie pliki, strony itp. Trzeba to ręcznie usuwać.

Żadnych błędów nie mam w  Rejestr.

A ma to znaczenie że działam na XP?. Chyba nie ma to znaczenia dla CCleanera?.

(banita71) #5

Dzieje się tak ponieważ Google Chrome zsynchronizowane jest z kontem Google. Wyłącz synchronizację i wtedy Ccleaner wyczyści wszystkie dane.

(asziatko) #6

banita71 szukam gdzie jest synchronizacja do wyłączenia i nie mogę tej opcji namierzyć. Możesz wrzucić wskazówkę gdzie ona się znajduje?.

(Qqqwww5) #7

A może lepiej użyć w Chrome  - Więcej narzędzi -  Wyczyść dane przeglądania ?

(asziatko) #8

Nie pomaga, raz pomoże i nadal później są dane i CCleaner nie czyści owych danych później.

(Qqqwww5) #9

Ustawienia - Zaloguj się (na samej górze) - Odłącz konto Google (lub obok) Zaawansowane ustawienia synchronizacji

(banita71) #10

Ustawienia synchronizacji

(asziatko) #11

banita71  zrobiłem według Twojego screenu i działa, wszystko wróciło do prawidłowego usuwania plików temp, cookies itp. przy pomocy CClenaera z Google Chrome.

Miałem faktycznie wszystko zaznaczone do synchronizowania.

Raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc.

(asziatko) #12

Powiem Wam Koledzy że za wcześnie się cieszyłem. Hm… wprawdzie mam wyłączoną synchronizację w Google Chrome ale nadal mi CCleaner nie czyści plików TEMP, COOKES i innych co pozostają przy przeglądaniu Sieci.

Było dobrze i zauważyłem że problem powrócił. Na CCleanerze jak przeczyszczę to pokazuje że usunięto XYZ plików a po otwarciu Google Chrome nadal jest wszystko, łącznie z kartami stron jakie były przeglądane.

(banita71) #13

Zrób screen i pokaż zaawansowane ustawienia synchronizacji w Google Chrome

(asziatko) #14

Tak wygląda u mnie synchronizacja Google Chrome

(banita71) #15

Poniżej do wykonania:

Krok pierwszy:

http://screenshot.sh/mMER7CGsNjxs2

Krok drugi:

http://screenshot.sh/m1TXdxehLWe3e

(asziatko) #16

**banita71 **zrobiłem tak jak pokazałeś na screenach i wszystko wygląda na OK.

Ostatnią synchronizację miałem

a w Synchronizacji Chrome mam same “0”. 

(banita71) #17

Gdybyś zrobił to od razu (na co zresztą Ci wskazywałem wcześniej), to nie miałabyś problemu. Po prostu na serwerze zostały pozostałości, których wcześniej nie wykasowałeś.

(Waler) #18

Ja kiedyś nie robiłem kopii zapasowej, do czasu kiedy poczułem na własnej skórze jak bardzo jest to potrzebne dla bezpieczeństwa. Teraz w firmie backup jest robiony regularnie, korzystamy z BackUp Exec 15 dla zainteresowanych, w maju jest szkolenie techniczne z obslugi programu, sporo nowych informacji, szczegoly na stronce event.veracomp.pl/szkolenie-techniczne-z-backup-exec/

(asziatko) #19

Teraz jak to się mówi jest już po zawodach, nie da się nic z tym zrobić?. Będę musiał czyścić najpierw pliki poprzez Google Chrome a później CCleaner’em?.

(banita71) #20

Skoro wyczyściłeś wszystko na serwerze i synchronizację w przeglądarce masz wyłączoną to problem jest rozwiązany. Nic więcej nie musisz robić.