CCleaner Nie Może Wyczyścić Plików z Google Chrome

Witam,

Od dłuższego czasu zauważyłem że program CCleaner nie czyści plików cache, temp z przeglądarki Google Chrome. CCleaner mam zainstalowaną aktualną wersję, zaznaczone żeby czyścił także w Google Chrome a mimo tego nie czyści, pliki zostają w przeglądarce i trzeba je czyścić ręcznie poprzez Ustawienia > Czyść Dane Przeglądarki.

Co jest tego powodem że CCleaner nie czyści danych z Google Chrome?.

Powiem, ci tak szczerze, że nie wiem dlaczego u ciebie CCleaner tego nie robi - sprawdzałem u siebie i u mnie nie ma z tym problemu. 

U mnie również brak problemów.

CCleaner :

Zrobiłem wszystko tak jak pokazałeś **XMan **na screenach i dalej jest tak samo jak było. W CCleanerze pokazuje że jest wyczyszczone a po wejściu do Google Chrome nadal jest widoczne wszystkie pliki, strony itp. Trzeba to ręcznie usuwać.

Żadnych błędów nie mam w  Rejestr.

A ma to znaczenie że działam na XP?. Chyba nie ma to znaczenia dla CCleanera?.

Dzieje się tak ponieważ Google Chrome zsynchronizowane jest z kontem Google. Wyłącz synchronizację i wtedy Ccleaner wyczyści wszystkie dane.

banita71 szukam gdzie jest synchronizacja do wyłączenia i nie mogę tej opcji namierzyć. Możesz wrzucić wskazówkę gdzie ona się znajduje?.

A może lepiej użyć w Chrome  - Więcej narzędzi -  Wyczyść dane przeglądania ?

Nie pomaga, raz pomoże i nadal później są dane i CCleaner nie czyści owych danych później.

Ustawienia - Zaloguj się (na samej górze) - Odłącz konto Google (lub obok) Zaawansowane ustawienia synchronizacji

Ustawienia synchronizacji

banita71  zrobiłem według Twojego screenu i działa, wszystko wróciło do prawidłowego usuwania plików temp, cookies itp. przy pomocy CClenaera z Google Chrome.

Miałem faktycznie wszystko zaznaczone do synchronizowania.

Raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc.

Powiem Wam Koledzy że za wcześnie się cieszyłem. Hm… wprawdzie mam wyłączoną synchronizację w Google Chrome ale nadal mi CCleaner nie czyści plików TEMP, COOKES i innych co pozostają przy przeglądaniu Sieci.

Było dobrze i zauważyłem że problem powrócił. Na CCleanerze jak przeczyszczę to pokazuje że usunięto XYZ plików a po otwarciu Google Chrome nadal jest wszystko, łącznie z kartami stron jakie były przeglądane.

Zrób screen i pokaż zaawansowane ustawienia synchronizacji w Google Chrome

Tak wygląda u mnie synchronizacja Google Chrome

Poniżej do wykonania:

Krok pierwszy:

http://screenshot.sh/mMER7CGsNjxs2

Krok drugi:

http://screenshot.sh/m1TXdxehLWe3e

 

**banita71 **zrobiłem tak jak pokazałeś na screenach i wszystko wygląda na OK.

Ostatnią synchronizację miałem

a w Synchronizacji Chrome mam same “0”. 

Gdybyś zrobił to od razu (na co zresztą Ci wskazywałem wcześniej), to nie miałabyś problemu. Po prostu na serwerze zostały pozostałości, których wcześniej nie wykasowałeś.

Ja kiedyś nie robiłem kopii zapasowej, do czasu kiedy poczułem na własnej skórze jak bardzo jest to potrzebne dla bezpieczeństwa. Teraz w firmie backup jest robiony regularnie, korzystamy z BackUp Exec 15 dla zainteresowanych, w maju jest szkolenie techniczne z obslugi programu, sporo nowych informacji, szczegoly na stronce event.veracomp.pl/szkolenie-techniczne-z-backup-exec/

Teraz jak to się mówi jest już po zawodach, nie da się nic z tym zrobić?. Będę musiał czyścić najpierw pliki poprzez Google Chrome a później CCleaner’em?.

Skoro wyczyściłeś wszystko na serwerze i synchronizację w przeglądarce masz wyłączoną to problem jest rozwiązany. Nic więcej nie musisz robić.