CCleaner - niechciany wpis w autostarcie po każdym uruchomieniu aplikacji

Na Windows 7 Home Premium SP1 (x64) korzystam z aplikacji CCleaner v6.04.10044 (64-bit).

Od jakiegoś czasu, po każdorazowym uruchomieniu aplikacji do Autostartu wskakuje następujący wpis:

"C:\Program Files\CCleaner\CCleaner64.exe" /MONITOR

Mimo, że uporczywie usuwam go z Autostartu, to po kolejnym uruchomieniu aplikacji pojawia się tam ponownie. Z ustawień aplikacji gdzieś zniknęła opcja wyłączenia monitoringu.

Jak to cholerstwo wyrzucić stamtąd na dobre?

Może wersją nieinstalacyjną:

https://download.ccleaner.com/portable/ccsetup604.zip

Pierwsza powinna rejestr oczyścić po wykryciu zamknięcia apki - dlatego uruchamiania jest przez inny plik exe.

Oficjalny plik ZIP Avasta jest do weryfikacji - potem można próbować przekleić go do „Program Files” jakby binarnie się różnił lub miał plik z wykluczeniem autostartu. Zazwyczaj czeka się na jego premierę do 2 tygodni.


Z porad Ś.P. Bogdana można powierzyć opiekę nad autostartem w ręce oprogramowania typu WinPatrol, które nie zezwoli na zapisanie zmian w rejestrze/harmonogramie/folderze.

Niby stare spolszczenie rusza po skopiowaniu odpowiednio plików z ostatniej oficjalnej wersji ze wsparciem polskiego.

1 polubienie

@krystian3w wygląda na to, że wersja ccPortable z pierwszego linka nie pozostawia nic w Autostarcie. Dzięki. :slight_smile:

Zastanawia mnie tylko, jak będzie wyglądała aktualizacja tej wersji.

Nie ma aktualizacji portable.

Z tego co widzę to się nazywa Inteligentne czyszczenie (Smart Cleaning). Wyłączenie tego powinno sprawić że element z autostartu zniknie.

Oczywiście że są, tak samo jak wersji instalacyjnych.

Można ręcznie sprawdzać stronę jak się wyrabia z wykrywaniem nowych aktualizacji Avastowych:

PortableApps.com Releases and News | PortableApps.com - niestety tu nie ma opcji filtrowania tabeli by zobaczyć jak „John” jest zarobiony.

Jakby doinstalować ich „menu”: Download PortableApps.com Platform 22.0.1 - Free App Store & Menu | PortableApps.com to one co uruchomienie może sprawdzać czy jest nowy ccPortable. Ale to można porównać do ręcznego zaglądania w link aplikacji lub zakładki „/news”.

Z wad to ich „menu” umie psuć program FileOptimizer czy Firefox Nightly (oba muszę pobierać na świeżo, bo wyskakuje błąd o braku katalogu/pliku aplikacji - niby do zgłoszenia do „John’a” ale komu by się chciało to dokumentować).

Drugą wadą, będzie konieczność przeniesienia folderu aplikacji przenośnej w miejsce gdzie owo menu ją wykryje lub dowiązaniem symbolicznym.

Sorki, nie doczytałem do końca. Czytając „ccportable” miałem na myśli po prostu przenośną wersję CCleanera nie wymagającą instalacji i która jest aktualizowana na bieżąco, jak instalacyjna wersja…
https://www.ccleaner.com/pl-pl/ccleaner/download/portable

a nie jakąś aplikację która uruchamia kolejną aplikację.

ccPortable allows you to run CCleaner® without needing to install it.

Po co to właściwie? Nie lepiej po prostu pobrać bezpośrednio ze źródła to co chcemy?

Jaką mamy pewność, że zip Avasta ma to wyłączone - mogli zapomnieć o poprawnej kompilacji do zip lub Avast nakazuje olewać (a posty na ich forum shadowbanować).

Musiałem zrezygnować z wersji portable, ponieważ aplikacja już kilkukrotnie, po paru uruchomieniach straciła wszystkie ustawienia.

Niestety, wyłączenie tej opcji nie sprawiło, że element zniknął z Autostartu, a po każdorazowym jego usunięciu stamtąd i uruchomieniu CC wskakuje tam z powrotem.

Widzę, że znikąd (nawet z DP), poza stroną KŚ, który przeniósł plik na swój serwer, nie da się ściągnąć tego programu. Czyżby ten projekt upadł?

Jednak na stronie KŚ też lipa, ściąga się tylko ich instalator, który zawiesza się przy pobieraniu pliku aplikacji.

Być może padło na dobre, web.archive.org ma kopię z okolicy maja 2020 ich witryny.

downloads – WinPatrol (od 2017 nie dodawali nic do programu…).

Potem już tylko raz bot podjął się archiwizacji z błędem serwera.

Co do programu to ja widzę, że darmowa wersja w sumie ostrzega o nowościach a nie próbuje chronić gałąź rejestru. Wersja Plus raczej nie do zdobycia jak nie mamy namiaru na prywatny e-mail do twórców.


Inne mirrory:

Wydanie 33 jest na bleepingcomputer.com.

Co do KŚ to po zalogowaniu oferują instalator 35 i podobnie dla niezalogowanych jak udajemy na PC telefon komórkowy, macOS i pewnie GNU/Linux (Ctrl + Shift + M w Firefox - ale nie wiem jak długo, podobne zachowanie do chip.de a Onet niby jest już niemiecki).

Filehippo ma 35 ale to już Softonic i lepiej patrzeć czy nie wrócił adware (asystenty pobierania).

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.