CCleaner - problemy po użyciu

Witam , przedstawię tu swój problem po użyciu programu CCleaner.

Co zrobiłem?

Otóż - miałem może 1GB wolnego miejsca na dysku C, po użyciu CCleaner mam 2GB i z tego faktu nie powiem - cieszyłem się.

Co się stało?

Jednak teraz - przeglądarka Google Chrome nie zapamiętuje haseł (opcja zapisywania haseł WŁĄCZONA), za każdym razem gdy POPRAWNIE (wciskając [x] w górnym prawym rogu ekranu) zamknę przeglądarkę (mając włączoną opcję przywracania ostatnich kart) i tak po ponownym jej uruchomieniu wyskakuje komunikat “Przeglądarka Chrome nie została zamknięta poprawnie.” i karty muszę przywrócić ręcznie przyciskiem “Przywróć”, a przedtem działo się to automatycznie.

Na Skype - również wyskoczył błąd, który nie pozwala mi się zalogować na profil. <- mimo, że udało mi się ten problem rozwiązać nie jestem z tego zadowolony, ponieważ archiwum zostało usunięte. Zrobiłem oczywiście kopię starego profilu, ale gdy włożę stare pliki profilu do skype to błąd znowu wyskakuje.

Tak samo przeglądarka Opera - nie można się zalogować na profil - BA! Bez kombinacji nie da się przeglądarki włączyć - gdy już się jednak uda, to podobnie jak przy skype nie ma starych ustawień użytkownika. Krótko mówiąc - NIGDZIE nie mogę zapamiętać hasła. Czy to przeglądarki, czy to skype, czy facebook.

Co dokładnie zrobiłem?

Przed tym całym bajzlem użyłem programu CCleaner v3.14.1616 - konkretnie opcji " Cleaner", gdzie zaznaczyłem TAKIE opcje i żadne inne, oraz opcji " Rejestr" (wszystkie opcje były zaznaczone) - myślę, że to tutaj tkwi problem, ale wole opowiedzieć wszystko. Proponowano mi kopię rejestru i niby ją zrobiłem, jednak po wszystkich operacjach, myślałem, że wszystko jest ok i ów plik usunąłem.

Apel o pomoc.

Czy wiecie gdzie może tkwić problem? Bardzo proszę o pomoc!

Tu masz jest wszystko związane z tym problemem,brak zastosowania wykluczeń czytaj http://pclab.pl/art44254-9.html .Używam od lat i nie ma problemu.

a nie widzę w CCleaner opery,Chrome,skeypa powinieneś poodznaczać te programy aby CCleaner nie czyścił ci pamięci podręcznej oraz zapisanych haseł itd. zobacz :arrow:

http://s7.megafotka.net/2012/0106/99c8ff0a5.jpg

ten program nie jest wstanie niczego zrobić w systemie korzystam z niego już ładne kilka lat i żadnych problemów,jest on najbardziej bezpiecznym programem,w ustawieniach powinieneś ustawić bezpieczne usówanie trwa to troszkę dłużej ale jest pewne.W narzędziach możesz jeszcze przywrucić system może to coś pomoże,jak dla mnie dziwna sprawa,bo programik jest naprawdę rewelacyjny i bezproblemowy.

I tu http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=5016.0 bardziej przejrzyście ?

Nic takiego nie zaznaczyłem! To co zostało zaznaczone podałem w screenach. To, czego nie ma, nie zostało przeze mnie zaznaczone.

Może to przez to, że zeskanowałem&naprawiłem problemy narzędziem Rejestr?

Bo najgorsze z tego wszystkiego jest to, że żadna aplikacja jakby nie mogła zapamiętać haseł, historii, wczytać danych użytkownika :\

Nie wiem co zrobić, żeby te aplikacje (przeglądarki, skype) działały poprawnie razem ze starymi ustawieniami użytkownika i pozapamiętywanymi hasłami.

Pomału przeczytaj to http://pclab.pl/art44254-13.html i zrozumiesz co powinieneś wykluczyć.

Tak też zrobiłem. Google chrome ciągle wyrzuca mi komunikat “Przeglądarka Chrome nie została zamknięta poprawnie.”, nie pamięta historii, ani haseł. Tak samo reszta programów. Nawet po deinstalacji ccleanera. Po prostu nie wiem gdzie program mógł namieszać! Wszyscy go przecież tak zachwalają :confused:

Bo tak jest,można przywrócić system z okresu przed instalacją tego programu-zrób to.

“Nie utworzono punktów przywracania” - Genialnie.

Może CCleaner coś usunął, co ma wpływ na to że ŻADNA przeglądarka nie pamięta historii (od momentu kiedy przeprowadziłem akcję narzędziami z CCleanera).

Ponadto opera nawet nie może się włączyć !!

Zapytam więc co zrobić aby:

  1. google chrome zapamiętywało hasłaloginy a ostatnio otwarte karty otwierały się automatycznie

  2. żeby w ogóle włączyć operę i jeśli się da, przywrócić profil użytkownika

  3. wejść normalnie na skype :confused:

Coś musiał ten CCleaner zrobić, przedtem wszystko śmigało :frowning:

Dodane 06.01.2012 (Pt) 21:30

Dobra - trudno. Nikt nie wie to nie pozostaje nic innego jak reinstall windowsa. Dzięki za próby pomocy. Jutro wieczorem przeinstaluję system

Chociaż zapytam jeszcze!

NIE CHCE SIĘ ZAPISYWAĆ NAWET ARCHIWUM GADU GADU, CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ? NIE ZAPISUJĄ SIĘ ŻADNE ARCHIWA, LOGINY, PO PROSTU NIC!

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ?

Bardzo dziwne, że się coś stało. Czyściłem komputer wielokrotnie tym i to nie jeden i nigdy nie usunęło się nic, co miało zostać. Może wkradł się do ciebie jakiś syf a instalacja i użycie CCleanera to był czysty przypadek i zbieg okoliczności?

Przeskanuj system ESET Online Scannerem oraz Malwarebytes’ Anti-Malware. Dla pewności możesz jeszcze wrzucić logi z OTL do działu bezpieczeństwo.

Już jest no… W miarę dobrze. Skojarzyłem jakoś fakt, że nic się nie zapisuje w appdata i zmieniłem ten folder z “tylko do odczytu” i teraz chrome działa bez zarzutu i kilka problemów zniknęło. Pojęcia zielonego nie mam dlaczego tak się stało. Morał z tego taki, że faktycznie z problemem lepiej jest się przespać :slight_smile: wstałem i od razu o tym pomyślałem, a wczoraj jak katowałem to kilka godzin nie wpadłem na coś takiego. Dzięki za wszystko, do zamknięcia!

@UP

Ale na wszelki wypadek zrobię tak jak napisałeś!

To na pewno nie wina programu CCleaner, dobry i bezpieczny program.