CCleaner sam się aktualizuje?

Miałem zainstalowaną od kilku miesięcy CCleaner wersję 5.40 i wczoraj zaktualizowała się sama (?) do wersji 5.46. Odinstalowałem ją i ponownie zainstalowałem 5.40.
Niestety pojawiła mi się wersja 5.46.
To już CCleaner wykonuje samoistnie aktualizację w tle? Wiecie coś o tym?

Ps. W folderze CCleaner jest aplikacja CCUpdate. która pojawiła się 24-08-2018…

…u mnie jak była tak jest wersja 5.44. Plik CCupdate już od kilku wersji wstecz zauważyłem u siebie.

Najwyraźniej nie zauważyłeś tego w Ustawieniach, a przede wszystkim w Harmonogramie zadań. Tam można aktualizowanie usunąć. Natomiast całkowitego odinstalowywania CCleanera i powrotu do starych wersji nie polecam! Nowe wersje działają normalnie i bez problemów, byle były umiejętnie ustawione.

1 polubienie

Mam go dość. Użyty do czyszczenia Windy zainstalowanej na czysto rozpieprzył mi system i musiałem instalować od nowa dzisiaj. Jestem w trakcie dostosowywania do swojego gustu - na piechotę bez jego wsparcia. TYLE LAT STOSOWAŁEM I NIIGDY WIĘCEJ

I żeby nie było sypnął się wraz z Windowsem Mint zainstalowany na osobnym dysku :grinning:

A co dokładnie tam się sypnęło?

Ani Minta ani systemu nie mogłem odpalić. Próby naprawy Windy nic nie dały i Grub przestał działać.

No to nie rozwaliło Ci Minta (bo nie miało prawa) tylko pewnie MBR.

  1. Gdzie był zainstalowany Grub2?
  2. Uruchom boot repair disk.

Mint startował ale po wpisaniu hasła pojawiała się informacja, że cinamon padł

A restart nie pomógł?

Już po wszystkim oba systemy, przepraszam system i usługa zaimplementowane od nowa.

Nie pomógł

Pierwsze słyszę by CCleaner bawił się MBR’em. Wygląda mi to na zbieg okoliczności. Ja bym sprawdził czy dysk nie ma badów.

Oba dyski SSD

Trzeba sprawdzić, jakie moduły uruchamia ten ccleaner. Grubo ponad setkę, w tym konfigurację neta, czy routera, a znajdzie się rozruchowy sektor, od kontroli konta, do kupy tego.
Teraz to wirus.
To moduły:
ccrowno.txt (60,1 KB)
A to otwarte porty:
ccporty.txt (4,3 KB)

Dodam, że ccleaner portable 5,38 nie otwiera ani jednego portu i tylko 56 moduły.
Włazi to nowe dziadostwo ccleaner 5.46.0.6652 wszędzie.

Sama nie powinna bez wykupienia pro. Chyba że Kaspersky lub inny program za ciebie aktualizuje wszystko.

CCleaner zainstalował aplikację CCUpdate, która jest w Harmonogramie Zadań - jak napisał Astor44 - i ona aktualizuje program. Tą aplikację w Harmonogramie można wyłączyć jeśli ktoś chce…

Hmmm… to chyba jeszcze zlikwidują płatną wersje, skoro darmowa sama już się aktualizuje.