CCleaner usunął wszystkie aplikacje Windows 10

Witam Wszystkich

Mam laptopa Lenovo IdeaPad 700, a na nim Windowsa 10 Home 64 OEM PL. Po przeczyszczeniu systemu CCleanerem i po uruchomieniu ponownie komputera, teraz nie chce mi się włączyć żadna domyślna aplikacja Windows 10. Pokazuje mi się tylko na dosłownie pół sekundy ekran startowy danej aplikacji i znika. Coś chyba za dużo zostało usunięte. Chodzi o np. sklep, kontakty, aparat, mapy, pogoda, wiadomości, lenovo settings i inne podobne.

Na nowym koncie użytkownika jest to samo. Ostatnie punkty przywracania systemu do stanu poprzedniego, też się skasowały. Czy jest jakaś możliwość przywrócenia działania tych aplikacji, bez  konieczności uciekania się do instalacji jeszcze raz Windowsa lub wykonania formata?

Cześć.

 

Możesz z poziomu płyty z windowsem kliknąć napraw. Może znajdzie jakieś brakujące pliki. Ale sam nie jestem pewien czy to zadziała.

Tak jak wyżej. Opcja naprawy.

Niestety nic nie pomogło. Trudno, skopiowałem wszystkie dane i przywróciłem system do ustawień fabrycznych przy pomocy dysku recovery. Oczywiście wszystko powróciło do normy.

Dzięki

Pozdrawiam Wszystkich