CCleaner w komputerze do fakturowania

Witam,  zastanawiam się czy zgodne z licencją jest używanie darmowej wersji CCleaner w komputerze do fakturowania, do czyszczenia komputera (przynajmniej wydaje mi się że to nie jest zastosowanie komercyjne, bo nie czyszczę komuś odpłatnie komputera, ale na 100% pewny nie jestem)

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Nie ma znaczenia, używasz go w  firmie :arrow: nie możesz korzystać z wersji bezpłatnej.

OK, więc muszę kupić licencję np. CCleaner Business Edition?

Licencja stanowi, że nie możesz tego programu użyć w firmie. Bez względu na charakter działalności. 

Ależ oczywiście że może, tylko  wersję przeznaczoną dla firm - Business Edition.

Mógłbyś się domyślić, że chodzi o licencję bezpłatnej wersji, przytoczonej w temacie.

Na pendraku “instalujesz” wersję portable…używasz tylko wtedy, kiedy potrzebujesz, a sam komputer masz czysty :slight_smile:

Nie ważne czy licencję łamiesz posiadając soft na komputerze czy nie, wersja free nie jest przeznaczona do użytku w firmie, a komputer do fakturowania raczej nie jest domowym urządzeniem.

Równie dobrze możesz grać w grę którą najzwyczajniej ukradłeś na torrentach i usuwać pliki po każdej “sesji” zostawiajac stany zapisanych gier. Softu nie ma, efekty zostają.

@Drunkula

Nie dramatyzuj…nie wiemy jakiego typu wątpliwości miał autor postu…techniczne czy moralno-prawne. Moje rozwiązanie jest rozwiązaniem “technicznym”. Porównanie do gry, którą za każdym razem usuwam jest zbyt karkołomne…nie przemawia do mnie :slight_smile: