CCleaner - wyłącza się w trakcie skanowania

Witajcie

Mam dość uciążliwy problem z CCleaner. Od przesiadki na Windows 7 zaczęły dziać się z nim dziwne rzeczy.

W trakcie skanowania (po kilkudziesięciu procentach) wyskakuje błąd z informacją: “Program CCleaner przestał działać” oraz pytanie czy chcę wysłać więcej informacji o problemie do MS.

Nie mam pojęcia w czym problem. Dodam, że system mam czysty, antywirus NOD32 z zaktualizowaną bazą sygnatur. Skanowałem też Dr. Web i nic nie znalazł.

Podejrzewam więc, że to problem w systemie lub kwestia tego co napotyka CCleaner przy skanowaniu.

Jeśli macie pomysły jak to rozwiązać to proszę o porady gdyż nie chcę się rozstawać z tym programem

Przywróć CCleanera do ustawień domyślnych albo przeinstaluj.

Nie pomogło ani jedno ani drugie

Tymczasowo sprawdź, czy inny program radzi sobie z czyszczeniem. Być może jakiś plik musi powodować “zwis” programu.

Clean GP poradził sobie bezproblemowo a CCleaner nadal się wyłącza

A mógłbyś sprecyzować, na jakim etapie skanowanie CCleaner staje w miejscu?

Na 54%. Zauważyłem, że jest info “Ikony Stron Internetowych” i na tym się wyłącza

Wydaje mi się, że proces zatrzymuje się na czyszczeniu cache’u przeglądarki internetowej (jeżeli “Ikony Stron Internetowych”, to chodzi zapewne o cache).

Wyczyść ją ręcznie (zazwyczaj można to zrobić w preferencjach przeglądarki) i sprawdź, co się będzie działo dalej.

Po pierwsze to usuń noda bo to syf, zainstaluj sobie również ten program:

http://www.dobreprogramy.pl/AVG-PC-Tune … 21136.html

NOD raczej nie ma z tym przypadkiem nic wspólnego :slight_smile:

Dziękuję za pomoc. W prawdzie cache mam ustawione na czyszczenie automatycznie przy zamykaniu Opery to błąd tkwił jednak w tych ikonach.

Chodziło o ikony które miałem poprzypinane obok paska adresu. Usunąłem ikony przez zresetowanie toolbar’u do stanu początkowego. Teraz na nowo poprzypinałem ikony a CCleaner chodzi bez zarzutów.

Jeszcze raz dzięki Modo za pomoc