Ccleaner, zaznaczone za dużo lub za mało

witam, od dłuższego czasu mam program ccleaner 1.34.407, jak wiadomo jest tam dużo opcji do zaznaczenia i włąsnie w tym kłopot( połowe opcji jest już zaznaczone i wszystko dobrze chodzi) ale z pozostałymi jakoś niejestem pewny… czy mogłby ktoś poradzic co moge spokojnie zaznaczyć żeby nic sie nieuszkodziło lub nieusuneło ważnego? głównie chodzi mi o zakładke Windows i tam gdzie pisze - Zaawansowane. mam już zaznaczone z danymi prefetch a reszta? czy mógłby ktoś wyjaśnić co byloby gdybym zaznaczyl reszte w zaawansowanych? chodzi jeszcze o zakładke Programy i tam gdzie są włąsnie programy czyli Nero, Office XP itp - czy można to spokojnie zaznaczyć? nieusuną sie jakieś pliki tekstowe czy coś? ogólnie w tej zakładce chodzi o wszystko włąsnie od programow w dół czyli Multimedia, Narzędzia i Windows. czy wszystko można spokojnie zaznaczyć z pewnością że nieusunie mi programow czy jakis plikow z nimi związanych? baaardzo prosze o jakiekolwiek odpowiedzi ponieważ sam jakoś sie nieorientuje w tych opcjach i ciągle sie obawiam ze moge coś ważnego usunąć. a chodzi mi zeby tym programem poczyscic komputer z wogóle niepotrzebych plikow ktore gdzies tam sobie siedzą

Najnowsza wersja to CC 1.38.485, warto zaktualizować.

Ja mam zaznaczone wszystkie te programy i CC czyści tylko “śmieci” przez nie tworzone, a nie ważne pliki czy dokumenty.

Bez obaw - jest to bezpieczny soft…

Sprawdź, czy masz tak zaznaczone - i zapomnij :slight_smile:

cc1ke5.th.pngcc2ka5.th.png

Odinstaluj programy - to odpowiednik systemowego Dodaj - usuń - tam nic nie zaznaczasz - chyba, że chcesz dany program odinstalować - wtedy po odinstalowaniu zaznaczasz w sekcji Problemy - Skanuj aby znależć problemy - co pozwala usunąć zbędne wpisy po odinstalowanym programie. W tym wypadku możesz zapisać kopię bezpieczeństwa …

Aby CCleaner był w pełni funkcjonalny - używaj go z konta administratora… :slight_smile:

Pozdrawiam

o mamusiu… wszystko zaznaczone i zero kłopotów ze czegoś niema itp? czyli w programach można wszystko spokojnie zaznaczyć i nic nieusunie tylko wyczyści, tak? a jak to jest z tymi zaawansowanymi w zakladce Windows? wie ktoś moze?

Tak ja czasami zaznaczam wszystko i niemiałem jeszcze żadnych problemów

Zaawansowane, jak sama nazwa wskazuje - są dla zaawansowanych - skoro pytasz… zostaw.

Te zaznaczenia, które masz są opytmalne :slight_smile:

Pozdrawiam

Ale raczej nic by sie niestało ja zaznaczam i wszystko jest wporządku

jest fajnie… naprawde dobry program. zaznaczylem te programy i faktycznie wszystko cacy. dziękuje za zainteresowanie sie ta sprawą, była dla mnie bardzo ważna. a jak to jest z tą integralnością rejestru w problemach? bo jeszcze ani razu tego nieruszalem (szczerze pisząc to Agaton mnie oświecił i przyjrzałem sie temu dokładniej)… dziwnym przypadkiem niezauwarzylem ze pisze na dole o skanowaniu zeby znalezc problemy. wszystko zaznaczone jest. i to samo pytanie… czy bez obaw moge uruchomic zeby znalazlo problemy? mniej więcej troche wiem o co chodzi w tym całym rejestrze ale cchem sie upewnić żebym znowu niczego niespaprał

tow. obserwator

Problemy zawsze obsługujesz z konta administratora.

Usuwając zbędne wpisy tą opcją - masz możność zapisać kopię bezpieczeństwa, którą po kilku dniach, gdy nie zauważysz nic niepokojącego - usuwasz - to profilaktyka.

I naprawdę - bez obaw - soft wśród programów tego typu jest jednym z bardziej bezpiecznych, a przy tym skuteczny i nie obciążający systemu.

Życząc bezproblemowego używania :slight_smile:

Pozdrawiam

no i gut… chyba wszystko wyjasnione co chcialem wiedziec. jeszcze raz bardzo dziękuje za zainteresowanie sie tym tematem i wytłumaczeniem co i jak porobić.