CD-Audio w grach

Częśto pogrywam w starą dobrą gierkę Heroes Of Might And Magic 2. Muzyka w tej grze nagrana jest w formacie .cda i można jej bez problemu słuchać na odtwarzaczu audio. Nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego jak otworzę na komputerze zawartość płyty to widać wszystkie pliki i foldery oprócz plików .cda? Nawet jak zaznaczę wszystko pokazuje, że zawartość danych na płycie wynosi ok.200MB, a gdy sprawdzam właściwości CD-ROMu to gra zajmuje ok. 600MB.

Jesli wlaczysz zeby pokazywal rowniez ukryte pliki tych dalej tam niema?

Mozliwe ze sa poprostu ukryte.

takie plyty nagrane sa w mixed-mode cd, tak jest i juz… chcesz widziec te dane to uzyj rippera do CDaudio, np. ExactAudioCopy, CDex… itp.

bedziesz mogl to zgrac na dysk twardy i sluchac z wav albo innego formatu plikow muzycznych.

jezeli chcesz zrobic obraz takiej plyty tez nie bedzie problemow i program do robienia obrazow (nawet nero) poradzi sobie i z danymi i z audio.

Muzykę z tego typu płyt już rippowałem i programy bez problemu widzą .cda. Ciekawiło mnie po prostu czemu ich nie widać jak każdego innego pliku. Teraz już mniej więcej wiem :slight_smile: