CD-Biologia - Ratunku!


(Kaytekk) #1

Bardzo prosze - pomóżcie!!!

Mam problem z uruchomieniem szkolnego programu "Biologia" - kl.I gimnazjum. Mój komp. (z winXP) bez problemu czyta płytę CD, instaluje program, nastepnie pojawia sie strona tytułowa z panelami do wejścia na dany temat, ale te panele sa niestety NIEAKTYWNE! Nie można nic więcej zrobić! Próbowałem moją płytę zainstalować na kompie u kilku kolegów - działa bez problemu. Pożyczałem inna płytę CD - u innych działa - u mnie nie. Czy brakuje mi jakiegoś sterownika ?? kodeka??? pomóżcie! !!


(Duch) #2

napisz coś więcej o tym programie :roll:

albo daj linka do opisu "technicznego"

ciężko tak zgadywać :?


(Kaytekk) #3

CD - “BIOLOGIA dla gimnazjum - część 1” - Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. (http://www.nowaera.com.pl) - Producent - 2004 Young Digital Poland S.A. (http://www.ydp.com.pl).

Tyle odczytałem na CD - to płytka dołączona do podręcznika Biologii. Jest też część 2 - której też nie mogę uruchomic… :frowning:


(Monczkin) #4

jeśli prezentacja jest wykonana w technologii flash, to zainstaluj ten plugin

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=293&t=42

oczywiście jeśli program poptrzebuje przeglądarki do działania

jeśli nie - sprawdź czy jakiś firewall - jeśłi masz - nie blokuje odpalania aplikacji *.exe

jedynie to mi przychodzi do głowy


(Kaytekk) #5

zainstalowałem (tak na wszelki wypadek) najnowszy Flash, - niestety dalej nici z tego. Firewalla nie mam, bo nie mam w swoim kompie dostepu no internetu :frowning: … Najdziwniejsze jest jeszcze to, że kiedy po odinstalowaniu “biologii” przeglądałem w windows-commanderze zawartość tego CD, Otworzyłem folder “Data” - w nim “start” i …

mogłem korzystać z płyty !!

Chyba, że jakaś bratnia dusza podpowie mi, co mam jeszcze ew. spróbować …


(Bartlomiej Kwiatkowski) #6

hmmm jakaś dziwna sprawa…

może zobacz, co Twoi kumple mają zainstalowane w ‘Dodaj / Usuń programy’ i sprawdź u siebie - możliwe, że z ich pomocą znajdziesz to, czego ci brakuje