Cd-key nie z tej płyty Xp

(komin15) #1

Mam takie pytanko:) Kupiłem XP-eka. Kiedy był u mnie kolega przepisał sobie Cd-key. Czy jesli bedzie instalował ze swojej napewno pirackiej płyty to bedzie mó ten Cd-key mój chodził? I znowó bede miał tabliczke ze jesteś ofiarą piractwa komputerowego? Czy ten Cd-ky nbedzie u niego dziłal skoro ma inną płyte instalacyjna?

(Bunio) #2

Przyszedł do Ciebie i ot tak sobie wziął ?

Nie wierzę Danusiu. :roll:

(Szeryf118) #3

CD-Key jest przypisany do danej płyty z CD i tylko na niej będzie działać. Tylko tak da się to wytłumaczyć.

(system) #4

Mógł mieć naklejkę z cd-keyem np. na obudowie.

(Ford Fokus) #5

Będzie działał i najprawdopodobniej będzie pisało, że jesteś ofiarą piractwa ;] Ale wtedy gdy będzie robił aktualizacje.

(komin15) #6

Pochwaliłem sie mu że kupiłem a gdy wyszedłem po "ciastak" to on sobie wzioł potem na GG mi napisał.

(Zagorskid) #7

Chodzić może i będzie (zależy jaką ma wersję xp - jednostanowiskową czy VLK, piraty to w głównej mierze właśnie VLK :P), ale wtedy obydwoje będziecie mieli nielagalne OSy :P.

(komin15) #8

No to ładnie! !!

(Ford Fokus) #9

Zadzwoń do Microsoftu i powiedz co się stało, może zablokują jakośten, a dzadzą Ci nowy? :slight_smile:

(Lisek) #10

To akurat bzdura. Numer na pewno nie jest przypisany do jakiejkolwiek konkretnej płyty CD.

Natomiast klucz będzie można aktywować tylko raz. Jeśli sprobujesz aktywować go u siebie, będzie z tym już niezły problem...

(komin15) #11

"jednostanowiskową czy VLK" co to znaczy?

Złączono Posta : 03.04.2006 (Pon) 18:26

"Jeśli sprobujesz aktywować go u siebie, będzie z tym już niezły problem..." To znaczy?? Jaki?

(boczi) #12

Jednostanowiskowa - licencja na jedno stanowisko.

(Zagorskid) #13

To normalne złodziejstwo jest :/.

Fajnych masz "kolegów" :?

(komin15) #14

Skąd miałem wiedzieć? myśłałem ze jeden klucz jest dla danej płyty. Ale np jak sie ma wersje instalacyjna Profesional o koleś home? to nadal bedzie działało?

(boczi) #15

Załatw to z nim i tyle. Zostałeś okradziony :!:

(Petro20) #16

Po 1. niezłych masz kolegów. :?

Po 2. orginalnych kluczy nikomu się nie udostępnia. :!: :!: :!:

Po 3.

I jak coś się będzie stawiał to możesz zgłosić to odpowiednim organom. Bo to jest najzwyklejsza kradzież.

(Lisek) #17

Nie będziesz go mógł aktywować.

To już są dwa różne systemy, klucz jest przypisany do wersji softu a nie płyty CD jako takiej.

(Szeryf118) #18

:o Nie znam zbyt dobrze Windowsa, więc o tym nie wiedziałem :oops: .

(Mayster X) #19

przeciez to jest normalna kradziez ... zalatw to to z nim albo uzyj drastyczniejszych srodkow jesli bedzie to konieczne ... :slight_smile:

(Szeryf118) #20

Jeśli nie chcesz mieć problemów z aktywacją, kolego komin15 , zalecam:

Po 1: NIGDY nie udostępniaj oryginalnych kluczy niepowołanym osobom.

Po 2: KONIECZNIE załatw to z kolegą.