Cd-key od visty a nie mam płyty

Witam. Czy jest taka opcja czy mogę otrzymać płyte z Win vitą home basic. Bo przy zakupie laptopa z iplusem nie dostałem tego systemu.Dodam ze mam certyfikat z cd-key pod laptopem

Z tego co wiem, część dysku zarezerwowana jest dla RescueDisc i tam jest właściwa “instalka” Visty.

Co do nośnika wiem, że mając dowód zakupu wersji box nie ma problemu z dostaniem nowej kopii.

aha ok. a gdzie moge to wszytko załatwić bo mam jakieś tam dokumęty z zakupu.a c to jest wersja box

Lao , wersja BOX systemu to taka gdzie otrzymujesz “namacalną” wersję systemu oraz jakąś instrukcję itp.

A co do tego Recovery Disk to jak będziesz włączał kompa to na ekranie powinno pisać coś o recovery i jaki przycisk wcisnąć, żeby to włączyć.

e musze się do czegoś przyznać bo ja usunełem jakąś ukrytą patycje wazyła 10 GB. a i jak opaliłem sytem po raz pierwszy to nic tam nie było oprucz visty i tej ukrytej partycji

Lao , jeśli to partycja recovery to trochę problem. Nie wiem czy można pobrać z neta obraz płytki Visty i użyć swojego oryginalnego key’a, ale chyba tak.

Łukasz14 obawiam się, że nie masz racji z tym ściąganiem z neta. Jeśli licencja jest OEM (spójrz na tą naklejkę) to nie możesz tego zrobić. Co innego z BOXem ;]

pisze Windows Vista Home Basic OEM czyli??

Zrób kopię nośnika Visty od znajomych a do instalacji wykorzystaj Twój CD Key.

Pozdrawiam

aha no to dziękuje wam bardzo tylko kazdy z moich znajomych ma albo xp albo viste home premium lub biznes. a czy moge z neta ściągnąć

Każda płyta z Vistą jest taka sama. To nie ma znaczenia czy ktoś ma Ultimate, Home Premium czy inną. Ważniejsza jest wersja SP i czy w ogóle jest.

właśnie w tej chwili nie masz racji chaciałem zainstalować Home Premium i nie dało rady z cd-key

Dodane 05.02.2009 (Cz) 20:25

tym od home basic

Kolega mial podobny przypadek.Kolega wywalil ta partycje, dzwonil do MS powiedzieli mu ze do producenta laptopa ma sie zglosic i moze oni cos poradza i przy odrobinie szczescia udostepnia mu kopie systemu.Innej legalnej no chyba ze kupisz nowa viste [-X ale poradzil sobbie bez producenta, dorwal kolege co ma taki sam laptop co on i wziol od niego plytke recovery zainstalowal u siebie zmienilem klucz i smiga do dzis tylko ze oni mieli dwa identyczne systemy i laptopy.Bylo cos na forum o takich przypadkach.

okey.to tez jakoś sie postaram od kogoś wciąć ten system. wogóle to nie wiem po co go wywaliłem.