CD-ROM - błędny dźwięk

Otóż mam problem natury przeze mnie całkowicie nie zrozumianej… zepsuł się u mnie dźwięk podczas odczytu filmu z płyt (obraz działa) podczas gdy normalnie z dysku czy pendrive wszystko gra. Dźwięk owszem jest nadal zgrany z obrazem i na upartego da się obejrzeć film jednak jest taki jakby go przepuścić przez jakiś syntezator. Co ciekawsze stało się to zaraz po tym jak odinstalowałem QuickTime bo uznałem za niepotrzebny. Idąc tym tropem zainstalowałem go ponownie, jednak dźwięk jak skopany był taki pozostał :confused: Czy spotkaliście się z czymś takim że dźwięk tylko z odczytu płyt się rypie ? Instalacja kodeków (mimo że normalnie dźwięk działa ale cóż człowiek się chwyta wszystkiego, prawa Murphy’ego wiecznie żywe) jak się można spodziewać nie wpłynęła na nic. Brak sterowników do CD-ROM’u ? możliwe to w ogóle ? Bo z obrazem nie ma problemów.

Przy każdej płycie z filmem to występuje?

Sterowniki do karty dźwiękowej zainstalowane?

Można spróbować zawartość DVD skopiować na pulpit i stamtąd odtworzyć.Jeżeli dźwięk dalej będzie zły to znaczy,że komputer potrzebuje innego kodeka.

Jeżeli dźwięk będzie dobry to znaczy,że jest problem sprzętowy.

Jeśli chodzi o objawy zużycia czytnika,to zwykle pada wszystko,nie możesz wtedy zainstalować programu,obejrzeć filmu,w ogóle czytnik nie czyta żadnej płyty,bardziej będzie tu problem z kodekiem AC3,filmy na DVD mają dżwięk kompresowany tym kodekiem,gdy przegrywasz film,kopiujesz dżwięk do mp3.

Usuń kodeki,jeśli masz jakąś paczkę w systemie,przeczyść rejestr i zainstaluj jeszcze raz, przy deinstalacji Quick Time zepsuły się ustawienia kodeka AC3

Kodeki

http://www.dobreprogramy.pl/Free-DVD-MP … 11450.html

spróbuje tak jak Johny piszesz, tylko co z tym rejestrem ? jak go przeczyścić bo za bardzo pojęcia nie mam :confused: w rejestr zaglądam tylko gdy muszę już koniecznie i obowiązkowo z poradnikiem aby nie pochrzanić jeszcze bardziej

Najpierw programem robisz kopie np. AML Registry Cleanerem Backup.Zrobi kopie,a potem dajesz scan,robisz to po odinstalowaniu kodeków,program wyszuka błędne wpisy i usuwasz je dając fix problems - napraw problemy