CD-ROM - brak w BIOSie, widoczny w Windowsie

Cześć :wink:

Od kilku dni mam problem z komputerem. Pewnego dnia wkradł mi się na dysk trojan - “pdfka”. Postanowiłem więc zrobić formatowanie. Po formatowaniu zainstalowałem AVASTa, przeskanowałem. Nie znalazło już żadnych wirusów. Zainstalowałem nastepnie GG… no i tu zaczął się problem. Program działa teoretycznie, tzn. uruchamia sie aplikacja, ale nie da sie zalogować. Logowałem się na innym komputerze bez problemow. Probowalem tworzyc nowe konta GG na tym komputerze, na ktore takze nie dalo sie zalogowac. GG nie blokuje zaden firewall. Co więcej, nie mogę uruchomić wszystkich stron poprawnie - jest np. problem z logowaniem do facebooka.

Chciałem więc sformatować dysk po raz drugi. No i tutaj zaczęły się dopiero schody.

Kiedy wchodze w BIOS i chcę ustawic boot’owanie nie mam do wyboru napedu CD. Widzę tylko opcje: Disable lub None.

To dziwne, ponieważ w menedżerze urządzeń oba napędy są widoczne.

Mój system operacyjny to Windows XP. Dodam, że komputer jest juz w miare leciwy.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu :slight_smile:

To dziwne, że z BIOSu zniknęła opcja bootowania z CD. Spróbuj zresetować BIOS - zworka na płycie głównej lub wyjęcie baterii na co najmniej godzinę.

Masz jeden dysk i jedną partycję? Musisz sformatować wszystko. I koniecznie sprawdź czy wirus nie wdarł się na Twojego pendrive’a czy inne pamięci przenośne. Reinstalację systemu poprzedziłbym zerowaniem dysku programem MHDD 4.6.