CD-ROM ciągle chce się otworzyć

Witam. Gdy odpalam kompa zaczyna wyć CD-ROM, tak jakby chciał się wysunąć ale coś jest zepsute i ciągle wyje gdy klikam na guzik żeby się wysunął też nie chce wyjść. Muszę go odłączyć ? czy jest jakaś możliwość żeby w ogóle nie widzieć cd-romu.

Czy w napędzie masz jakąś płytę?

Jeśli tacka się nie wysuwa to przednim panelu napędu masz małą dziurkę. Umieszczasz w niej coś cienkiego, np rozgięty spinacz do papieru i przyciskasz, tacka powinna się otworzyć.

Ja też tak miałem z nagrywarką LG i Benq i w LG winowajcą był soft a w Benq pasek, tak więc najpierw wymień pasek na gumkę o małej średnicy, a jak to nic nie da, sprawdź jaki cd-rom ma soft i wgraj taki sam albo nowszy jeżeli będzie…

ta dziurka nic nie daje. Spróbuje z softem ale to coś z napędem:/ Czy jak tak ciągle wyje to więcej prądu ciągnie?

W takim razie tak jak pisałem to mechanizm, czyli najprawdopodobniej pasek. Rozkręć cd-rom i sprawdź, jeżeli pasek będzie zerwany tak jak pisałem zastąp go zwykłą gumką o małej średnicy, lub przełóż pasek z innego napędu, albo po prostu wymień cd-rom na inny.