CD ROM i DVD ROM mają do siebie jakieś problemy

Mam sobie taki stary komputer.Powstał on w roku 2002 i pierwotnie działał on na systemie Windows XP. Po latach leżenia na strychu wskrzesiłem go do życia.  :-D Przymontowałem DVD ROM i CD ROM, ze starszego komputera, kiedyś w nim sprawnie współpracowały,a teraz nie zgadzają się w pracy. Więc podłączyłem tylko CD ROM, żeby zainstalować system. Gdy to uczyniłem chciałem znów podczepić DVD ROM, a to spowodowało, że nie działał CD ROM, a system i tak w ogóle go [DVD ROMu] nie widział. Próbowałem wymieniać wejścia na kablu ATA, ale to nic nie dawało. Co robić? Jeśli to ważne to dodam, że do płyty są również przyłączone stacja dyskietek i jeden dysk twardy, a zasilacz jest 300w.

 

system operacyjny: Windows 98SE

 

płyta główna: ESC P6IPAT

 

 

 

 

Podejrzewam że kwestia zworek w obu napędach.

Jeżeli masz je na tym samym kablu to na zworkach na trzeba na pierwszym ustawić master a na drugim slave i będzie wszystko działać.

Tylko po co Ci CD i DVD - przecież DVD obsługuje CD ?

Aha ok, dzięki nie wiedziałem. Teraz wszystko chodzi, a ogólnie to w moim przypadku DVD jest tak stare, że nie obsługuje CD. :slight_smile:

Nie spotkałem w życiu takiego napędu DVD który nie obsługuje CD. Były jedynie COMBO które czytały i nagrywały CD i tylko czytały DVD.

Ok, sorry mój błąd.