CD Rom zniknął

Witam,

 

dziś miałem dziwną przygodę, mianowicie próbowałem nagrać płytkę audio (programem windows media player), zaraz po rozpoczęciu nagrywania pojawił się komunikat że wmp przestał odpowiadać. W tej samej chwili zniknęła mi ikonka w mój komputer i koniec. Wkładam płyty cd, słychać, że napęd pracuje, ale nic się nie dzieje. Dodam, że w menadżerze urządzeń nie widać w ogóle cd-romów.

 

W google znalazłem poradnik, który polega na usunięciu z rejestru “UpperFilters” and “LowerFilters”, ale po wejściu w klucz [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} jest u mnie totalnie pusto, nie ma nic…

 

Korzystam z windows 10, cd ciężko określić marki, jest wbudowany w laptop od asusa i nie ma nigdzie informacji o modelu.

spróbuj podpiąć napęd pod inne złącze/taśmę i włącz komputer… może napęd się zrypał :wink:

Laptop jest na gwarancji i nie chciałbym go rozbierać, a z drugiej strony oddanie komputera na gwarancję to pozbycie się go na około 2 tygodnie, a niestety sesja is coming.

Myślę, że to problem z jakimś oprogramowaniem - po napisaniu topicu i kilkukrotnym ponownym uruchomieniem komputera, pojawił się błąd przy starcie i uruchomiła się “diagnostyka systemu”, po tym cd-rom pojawił się ponownie, ale już po pierwszej próbie uruchomienia czegokolwiek z płyty problem powrócił.