Cd-rom

Otóż mam problem z cd-romem. Instalując sterowniki do drukarki, komputer często się wieszał więc musiałem go resetował (płyta była w cd-romie). Po chyba 5 restarcie dałem spokój… wchodzę w mój komputer i nie ma dysku E, czyli cd-romu. Jak go odzyskać? Używałem PartitionMagic 8.0 ale nie umiem się tym obsługiwać. Po prostu system nie wykrywa cd-romu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=101689&highlight= jezeli w tym problem to moze ten link pomoze

nastepnym razem trzeba poszukac troszeczke

Zniknięcie napędu CD–ROM

Po instalacji jednego z programów najczęściej firmy Ahead (Nero), ale również i innych służących do nagrywania z okna Mój komputer zniknęła ikona napędu.

Należy w edytorze rejestru (regedit) usunąć wartości “UPPERFILTERS” i “LOWERFILTERS” w następujących kluczach:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Class{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965–E325–11CE–BFC1–08002BE10318}

Przedtem proszę wykonać kopie wskazanych kluczy.

Po edycji rejestru systemowego należy zrestartować system.

Inną możliwością jest obecność wartości “NoDrives” w kluczach:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Proszę je usunąć.

Jogurto na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wszystkie swoje wiadomości, używając opcji Zmień, ponadto poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień