Cd room nie czyta płyty

(Adix126) #1

Siemanko, wie ktoś coś na ten temat room nie czyta mi płyty z windowsem 7 orginalnej, wszystkie inne płyty mi czyta, bootowanie mam ustawione, nawet patrząc w moim komputerze wszystkie płyty śmigają a przy płycie instalacyjnej z windowsem 7 myśli, myśli i po minucie cisza nic nie czyta, wie ktoś na czym polega ten problem, albo czy w jakiś inny sposób jestem w stanie zainstalować windowsa 7? Dodam, że korzystam z Win7 cały czas.

(ADR1991) #2

Możesz sprawdzić tę płytę w innym komputerze?

(sensu) #3

room :smiley:

O jedno o za dużo.

Sprawdzałeś na innym komputerze czy ją odczytuje?

Skoro korzystasz z Win7 to czy z poziomu systemu komputer normalnie widzi płytę?
Może jest porysowana? Jeśli tak to spróbuj wykonać jej kopię, możliwe że wtedy ruszy.

(Adix126) #4

Sprawdzałem na dwóch pozostałych komputerach widzi bez problemu, mam dwie płyty z windowsem 7 i żadnej nie widzi, sprawdzałem inne płyty z grami etc. wszystko śmiga normalnie widzi, więc nie wiem skąd ten problem :confused: pierwszy raz mam taki problem, nigdy coś takiego mnie nie spotkało. Z poziomu komputera też nie widzi, własnie tam o tym pisałem wszystkie inne działaja normalnie.

(sensu) #5

Proponuję na innym komputerze wykonać kopię (tylko nagraj wolno) i zobacz czy będzie działać.
Chyba, że mówiąc, że masz dwie płyty z win7 już to zrobiłeś i nie pomogło.

A może po prostu napęd już siada i daje radę tylko z płytami CD, ale z DVD ma już problem. Sprawdzałeś inne DVD czy działają?

(Adix126) #6

Próbowałem z taką płytą i taką i niestety nic nie pomaga :confused: a co do tego nagrania płyty to niestety nie pomogło.

(sensu) #7

To jeszcze możesz spróbować zainstalować system z pendrive’a.