Cd room nie czyta płyty

Siemanko, wie ktoś coś na ten temat room nie czyta mi płyty z windowsem 7 orginalnej, wszystkie inne płyty mi czyta, bootowanie mam ustawione, nawet patrząc w moim komputerze wszystkie płyty śmigają a przy płycie instalacyjnej z windowsem 7 myśli, myśli i po minucie cisza nic nie czyta, wie ktoś na czym polega ten problem, albo czy w jakiś inny sposób jestem w stanie zainstalować windowsa 7? Dodam, że korzystam z Win7 cały czas.

Możesz sprawdzić tę płytę w innym komputerze?

room :smiley:

O jedno o za dużo.

Sprawdzałeś na innym komputerze czy ją odczytuje?

Skoro korzystasz z Win7 to czy z poziomu systemu komputer normalnie widzi płytę?
Może jest porysowana? Jeśli tak to spróbuj wykonać jej kopię, możliwe że wtedy ruszy.

 

 

 

Sprawdzałem na dwóch pozostałych komputerach widzi bez problemu, mam dwie płyty z windowsem 7 i żadnej nie widzi, sprawdzałem inne płyty z grami etc. wszystko śmiga normalnie widzi, więc nie wiem skąd ten problem :confused: pierwszy raz mam taki problem, nigdy coś takiego mnie nie spotkało. Z poziomu komputera też nie widzi, własnie tam o tym pisałem wszystkie inne działaja normalnie.

Proponuję na innym komputerze wykonać kopię (tylko nagraj wolno) i zobacz czy będzie działać.
Chyba, że mówiąc, że masz dwie płyty z win7 już to zrobiłeś i nie pomogło.

 

A może po prostu napęd już siada i daje radę tylko z płytami CD, ale z DVD ma już problem. Sprawdzałeś inne DVD czy działają?

Próbowałem z taką płytą i taką i niestety nic nie pomaga :confused: a co do tego nagrania płyty to niestety nie pomogło.

To jeszcze możesz spróbować zainstalować system z pendrive’a.