CD-RW LG GCE 8527B, czyta płyty, przestała nagrywać

Witam, mam problem z wyżej wymienioną nagrywarką. Otóż nabyłem używaną nagrywarkę na aukcji. Nagrywarka po zakupie działała bez zarzutu. Nagrywała nośniki, kasowała itp. Po tygodniu pojawiły się problemy. Chciałem zainstaować program z płyty CD-R (nagrany wcześniej na tej nagrywarce), włożyłem ją do napędu i płyta się “zawiesiła” (napęd cały czas pracował ale nie było żadnej reakcji). Zaczeły znikać stopniowo funkcje nagrywarki. Najpierw przestała nagrywać, potem przestała kasować płyty CD-RW (na początku “awarii” udało mi się skasować płytę CD-RW). Miałem też czasem problemy z odczytem płyt CD (orginalne płyty Audio “szły” bez problemu, nagrane z danymi już nie). Przeinstalowałem system, nie pomogło. Odesłałem nagrywarkę do sprzedawcy ponieważ posiadałem jeszcze gwarancję rozruchową. Sprzedawca odesłał inną i co się okazało objawy są takie same. Nagrywarka czyta płyty jednakże po włożeniu czystej płyty (czy to CD-RW czy CD-R) program do nagrywania (nie jeden) twierdzi “W napędzie nie ma żadnej płyty CD” lub “Disc is not erasable or there is no disc in drive”.

Sprzedawca zadzwonił do mnie i powiedział, że napęd który odesałem do nich działał ale i tak odesłali mi inny sprawny. Jutro sprawdze na innym komputerze. Dziwne jest to ponieważ stopniowo zanikały funkcje nagrywajace ale jak twierdzi sprzedawca nagrywarka jest sprawna (mogę ją w razie czego odesłać jeśli się okaże, że na innym komputerze jest to samo). Może to wina zasilania?

Podsumowując:

Nepęd CD-RW LG GCE 8527B

  • czyta płyty z danymi i audio

  • nie nagrywa i nie kasuje nośników

  • system przeinstalowany oraz wgrany Service Pack 2

  • sprawdzałem przewody w środku i wszytko wydaje się być w porządku

Będe wdzieczny za wszelką pomoc.