CDBurnerXP: powolna weryfikacja kompilacji

Witam.

Korzystam z programu CDBurnerXP 4.2.4.1430 na 32-bitowym Windows Vista. Weryfikacja kompilacji trwa bardzo długo w porównaniu z innymi tego typu aplikacjami. Czy to normalne? Czy da się temu jakoś zaradzić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Tak wystarczy odznaczyć “Weryfikuj dane po nagraniu” :stuck_out_tongue:

Klikasz na przycisk Nagraj, wybierasz Zaawansowane ustawienia, i tam odznaczasz :smiley:

Przez „zaradzić” miałem na myśli „zrobić coś, aby weryfikacja działała szybciej”.

Weryfikacja jest to porównywanie plików źródłowych z docelowymi, na jej szybkość bardzo duże znaczenie ma szybkość transferu z dysku twardego (na nią ma wpływ defragmentacja tego dysku) oraz szybkość procesora, który zajmuje się porównywaniem tych danych.

Szybkość odczytu plików z dysku twardego ma stosunkowo niewielkie znaczenie; kluczowy tutaj jest raczej procesor, ponieważ do wyliczenia są hasze plików (a domyślam się, że taką metodą porównywane są pliki).

I właśnie wydaje mi się to trwać zbyt długo w porównaniu z innymi aplikacjami na tym samym komputerze (Roxio Easy Media Creator, Ashampoo Burning Studio etc.). Wykonam jeszcze kilka dokładniejszych testów, jeśli nadarzy się okazja.

Jak na razie problem wygląda na nierozwiązany.

ja też tego nie używam, bo, po co.

pikaczu: gdy nagrywam wartościowe dla mnie dane, chcę mieć pewność, że zostały nagrane poprawnie.

cedar: zaopatrzyłem się w płyty RW do testu i muszę stwierdzić, że problem polega raczej na błędnym obliczaniu szacowanego czasu i błędnym przenoszeniu tego na pasek postępu (gdy weryfikacja dochodzi ~50% proces gwałtownie przyspiesza ku końcowi, albo kończy się od razu).

W takim razie temat uważam za zamknięty, ale bardzo dziękuję za pomoc – pewnie nigdy nie pokusiłbym się o tych kilka testów :wink:

Zawsze można odpalić inny program do nagrywania i zobaczyć jak na nim będzie się zachowywała weryfikacja.

cedar: Dwa razy napisałem, że tak zrobiłem.

aha. ja też mam vistę i na początku też używałem weryfikacji, i dobrze się weryfikowało, teraz tego nie używam.

Wasacz , ten program już tak ma. U mnie działo się to samo, dlatego wróciłem do Nero. Jak cię to drażni to nie używaj. Co do weryfikacji kompilacji. Nagrywarka ma za zadanie nagrać dane bezbłędnie. Jeśli nagrywa nieprawidłowo to śmietnik lub reklamacja.

Nero 6, które dostałem do nagrywarki (swoją drogą, uważam, że najlepsze były wersje 6. i 7.) nie jest kompatybilne z Windows Vista. Mam też licencję na Roxio Easy Creator, ale przeładowany interfejs zniechęca mnie podobnie jak ten z Nero. Potrzebna mi wypalarka płyt, a nie pakiet multimedialny.

CDBurnerXP z ww. powodów (czyli głównie UX + ogólnie rozumiana lekkość) bardzo mi odpowiada. Weryfikacja nie jest dla mnie wyrocznią – ważne jest to, że jej mechanizm działa. Aczkolwiek te błędne szacowanie pozostałego czasu przypomina mi o pewnym komiksie :wink:

Poza tym wada fizyczna nagrywarki nie jest jedynym powodem, dla którego dane mogą zostać niepoprawne nagrane. Może to też zależeć od oprogramowania, i to nie tylko od firmware.

Sprawdź jeszcze Ashampoo Burning Studio:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +2009+8.03

Cedar: 3× napisałem, że testowałem inne aplikacje, w tym 1× wspomniałem o Ashampoo Burning Studio. Do tego 2× zaznaczyłem, że mój problem został rozwiązany. I jeszcze do tego prywatna wiadomość.