CDex i inne programy

Witam i proszę o pomoc. Wypróbowałem kilka programów tego typu np.: wymieniony w tytule CDex, EAC, Music Studio (Ashampoo) i mam dwa pytania. Pierwsze, różne programy dają inną objętość pliku. Tylko pierwszy i drugi dają taki sam wynik, trzeci nieco wyższy. Różnica jest rzędu od kilkudziesięciu bajtów do 120-130(zależnie od długości nagrania). Może to nie ma znaczenia, ale ciekawi mnie dlaczego tak jest. W przypadku innych te różnice są jeszcze większe. I drugie, dlaczego mimo zmiany ustawień szybkości, EAC niektóre płyty zgrywa bardzo długo, nawet ok. 25 minut, w tym przypadku najwyższa dostępna prędkość to x10, a dla innych wystarczy 5-7 minut(przy włączonym ograniczeniu). Dodam że, buforowanie jest wyłączone, płyty “lustro”. Dlaczego tak się dzieje ? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Zależy jaki plik i z jaką jakością kodowany.MP3 jest formatem stratnym.Im wyższa przepływność bitowa pliku tym lepsza jakość i większy rozmiar pliku mp3.
Właśnie te ustawienia decydują jakiej jakości dostaniesz plik wynikowy.W przypadku mp3 max przepływność bitowa to 320 kbps i najwyższa jak na mp3 jakość dzwięku,największy rozmiar pliku.
Drugi stratny format to Ogg Vorbis - max jakość 500 kbps.
FLAC - bezstratny,ale zajmujący najwięcej miejsca.
Przepływność bitowa może być stała lub zmienna.Tzw CBR - Constant - stały.VBR - Variable - zmienny.
Drugie to długość utworu.
Ostatnie to jakość płyty CD,czy są trudności z odczytem,itd.

Witam i dziękuję za odpowiedź, ale zapomniałem dodać że chodzi o WAV…