Cdlinux.pl duży 1.0 jak go zapisać na płycie i uruchomić

Witam pobrałem tytułowy linux rozpakowałem i co dalej ?

Czy nagrać rozpakowane pliki na płycie i będzie działał?

Ewentualnie jak zapisać go i uruchomić z płyty?

Dalej to możesz to usunąć. Ile razy można pisać, że obrazów ISO się nie rozpakowuje. Jeżeli masz jeszcze pobrany obraz ISO, to odpal Google i wpisz “ISO nagrywanie”. Jeżeli pliku ISO już nie masz, to musisz go ściągnąć jeszcze raz.

Ale to nie był obraz płyty tylko plik Winrar

strabek to jest obraz iso! Tylko domyślnie na win iso otwiera WinRAR, włącz sobie wyświetlanie znanych rozszerzeń plików to zobaczysz.

Jeśli można to napiszcie krok po kroku co i jak zrobić by poprawnie zapisać aby działało

Przecież Areh już Ci napisał:

http://www.google.pl/search?q=ISO+nagry … =firefox-a

http://www.youtube.com/results?q=ISO+na … b=w1&gl=PL

A ten linux powinien działać na płycie bez konieczności instalowania ?

jeśli to możliwe podajcie mi linka do gotowego obrazu płyty.

Mnie po rozpakowaniu pliku RAR wyskoczyło kilka katalogów i kilka pojedynczych nie wiem co z tym dalej?

Czy umiesz czytać ze zrozumieniem co do Ciebie napisaliśmy wcześniej? Jeśli tak, to przeczytaj cały ten wątek jeszcze raz.

Wklej linka z którego pobierałeś “to archiwum WinRAR”.

Podejrzewam, że tak jak pisał dragonn jest to obraz ISO, ale WinRAR z automatu jest z nim skojarzony, bo może go otworzyć i wyświetlić pliki.

Wstawisz linka to jednoznacznie wyprowadzimy Cię z błędu, albo przyznamy rację, że to archiwum rar i będziemy kombinować dalej.

Po co mamy podawać, skoro sam go podałeś?

Spojrzałeś chociaż raz na tytuł tego wątku, który sam założyłeś? Czy jego początek nie wygląda jak adres internetowy strony www?

Może nie wpadł na to i pobierał jakiś śmieć z rapida czy innego podobnego serwera, dlatego lepiej niech wklei tu linka skąd pobierał.

strabek

Bezpośrednik link (click) (PCLinuxOS 2011 KDE):

http://distrib-coffee.ipsl.jussieu.fr/p … 011.09.iso .

Po pobraniu będziesz miał w katalogu pobierania plik *.iso - ja mam akurat SystemRescueCD:

iso.jpg

Otwórz program do nagrywania (Nero, CDBurnerXP lub inny) i szukaj takiej opcji:

xfburn.jpg

Wybierz obraz do nagrania:

xfburn_2.jpg

Nagraj, potem uruchom komputer z płyty (zmiana w BIOS) i powinien uruchomić się system w trybie live-cd.

Pytającemu nie chodziło o jakąkolwiek dystrybucję działającą z płyty CD ale o cdlinux.

strabek , to jest od lat nierozwijana dystrybucja. Lepiej wybrać coś innego. Obecnie większość dystrybucji ma wersję liveCD, więc jest spory wybór. Ja polecałbym Ci jakaś odmianę Minta.

marcin’82 Wielkie dzięki już nagrałem płytę.

Ale boję się odpalić z obawy przed uszkodzeniem windowsa.

strabek :expressionless: ciekawe jakim prawem miał by ci uszkodzić win-a? System live cd nie ma dostępu do dysku twardego twojego kompa, dopóki mu sam na to nie zezwolisz. Twoje myślenie jest trochę bez sensu, nagrałeś płytę z live cd z czym miałeś dużo problem, ale w końcu ci się udało, a teraz boisz się jej użyć. To tak jak byś kupił auto ale nie jeździł nim bo boisz się że stanie się jakiś wypadek :x . A tym bardziej że tutaj nie ma się czego bać.

Muszę cię zasmucić, bo nie masz do końca racji.

Swego czasu miałem taki przypadek na komputerze siostrzeńca.

Były tam zainstalowane trzy systemy: Windows XP, Debian Lenny i openSUSE bodajże 11,1.

Natomiast jako Live-CD był używany Linux-EduCD 0.9.

Po ponownym uruchomieniu z dwoma pierwszymi systemami nie było problemu natomiast openSUSE nie chciał uruchamiać zatrzymując się na konsoli. Zastosowywanie się do poleceń naprawczych pojawiających się na ekranie nie przynosiło pożądanego efektu, bo po “niby” prawidłowo wykonanej naprawie należało uruchomić ponownie komputer gdzie znowu system zatrzymywał się na ekranie błędu.

Dopiero po potraktowaniu partycji systemowej openSUSE GParted-em uruchomionym z Live-CD system plików dawał się naprawić i w skutek tego komputer stawał się w pełni sprawny.

Gwoli uzupełnienia dodam, że nie był to jakiś zbieg okoliczności, bo komputer był z Linux-EduCD uruchamiany trzy razy i trzy razy padła partycja openSUSE przy czym ostatnim razem po uruchomieniu systemu z Live-CD nie było kompletnie nic robione, tzn. po załadowaniu pulpitu system został od razu uruchomiony ponownie.