CDN Optima nie widzi pliku klucza HASP

Witam

Problem polega na tym, że parę dni temu moja współpracownica przypadkiem usuneła jakieś pliki programu Optima.

Program oczywiście nie chciał sie uruchomić. Po ponownym zainstalowaniu programu, zadzwoniłem po pomoc techniczną i przysłali mi dwa pliki które są plikami klucza HASP( niezbędne do korzystania z programu).Powiedzieli że wystarczy je skopiować na dysk C. Niestety nic to nie daję bo program nie odczutuję tych plików a co za tym idzie nie mogę z niego korzystać. Zadzwoniłem jeszcze raz i fachowiec który tam pracuje powiedział że błąd jest w systemie operacyjnym i moge skorzystać i ich serwisu, który nieźle sobie liczy za takie naprawy.

Może ktoś z użytkowników korzysta z tego programu i może mi pomóc?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi

Chyba nie do końca rozumiem…

Do katalogu głównego dysku C jak to skopiujesz program ma już działać? Raczej nie…

Próbowałeś skopiować do katalogu z programem?

oczywiście że próbowałem, aktualnie pliki są luźno na dysku C oraz w katalogu z programem

skoro posiadasz pliki hasp to nie widzę problemu.

W faq Comarch’u odnośnie optimy jest jasno opisane co trzeba zrobić - krok po kroku.

Dlaczego nie poszukasz najpierw w odpowiednim miejscu??

Może ze mną jest coś nie tak ale wydaje mi się że co niektórzy zamiast poświęcić 5 minut na znalezienie odpowiedzi w najwłaściwszym miejscu - w tym wypadku u producenta na stronie - wolą czekać czasem i kilkanaście godzin na jakąś sensowną odpowiedź. Normalnie wsteczna ewolucja

Rozumiem Twoje zirytowanie ale na stronie prodycenta spędziełm dzisiaj parę godzin i postepując zgodnie ze wskazuwkami tam zawartymi program nadal nie działa poprawnie.

Dzięki za chęci

A sprawdzałeś czy serwer klucza działa poprawnie - to niby cuś podpięte pod USB?

Aaa nie masz przypadkiem przedawnionej licencji w tym kluczu hasp?? Jakby co od partnera od którego macie optimę dostaniesz nowy klucz hasp z nowymi datami

przy zakupie Optimy nie dostałem żadnego klucza USB. Poczatkowo licencja się zgadzała ale po pewnym czasie trzeba ja było aktualizować. Otrzymałem nowe pliki licencyjne które jak powiedzieli trzeba skopiować do folderu z programem lub na dysk C.

A próbowałeś aktualizować serwer klucza HASP? Jest do tego programik do którego ładujesz te pliki.

Czy na serwerze gdzie jest zainstalowany serwer klucza HASP jest zielona czy czerwona kłudeczka w zasobniku sieciowym?

Napisz również jak dokładnie wygląda problem.

Problem wygłąda następująco:

Zainstalowałem program zainstalowałem serwis obsługujący klucz HASP,skopiowałem pliki licencyjne softhasp,połaczenie z serwerem SQL jest a program nie działa. na pasku obok zegara widnieje czerwona kłudka.

Jak rozumiem jest to instalacja softwarowa, w której Klient posiada dwa pliki: softhasp. sig i softhasp.dat. W takim przypadku te dwa piliki powinny być umieszczone bezpośrednio na dysku C, powinien być zainstalowany serwis klucza HASP (z Indywidualnych Stron dla Klientów, można go pobrać z działu Aktualnych wersji). Jeśli mimo to kłódka świeci się na czerwono (w Windowsach powyżej XP nie jest w ogóle widoczna) albo po wejściu do programu w menu Pomoc/ O programie, po naciśnięciu ikony ludka z kluczem, na zakładce moduły nie są poprawnie wyświetlane/ pobrane licencje to można przesłać na adres optima@comarch.pl te dwa pliki softhaspowe (z objaśnieniem sprawy), które sprawdzane są pod kątem poprawności wygenerowania. Jeśli nie zostały poprawnie wygenerowane, to odbywa się generowanie nowych plików, a następnie sa one przesyłane Klientowi.