CDrom nie czyta jednej płyty, czy to wina sterownika? POMOCY


(Martusia1691) #1

Witam :slight_smile:

Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać proszę o pomoc :slight_smile:

mianowicie parę dni temu odinstalowałam program "Intel ® rapid storage technology" ponieważ norton (antyvirus) pokazywał, że ten program przegrzewa i obciąża procesor (faktycznie tak było, często do 100%) i wczoraj chciałam zagrać w grę THE SIMS 3 (proszę nie komentować tej gry :D) w którą grałam od jakiegoś czasu i wszystko było ok.

A wczoraj CD-rom nie widział płyty, DLACZEGO? więc sprawdziłam inne płyty oryginalne i nie oryginalne i wszystkie chodzą oprócz tej jednej.....

Więc ściągnęłam z powrotem ten program "Intel ® rapid storage technology" i dalej nic.... następnie cofnęłam system o miesiąc do tyłu kiedy był jeszcze ten program i dalej nic...!

Płyta jest oryginalna i przez 2 miesiące chodziła bez problemów, nie jest porysowana i działa na innym komputerze!

Zastanawiam się czy ten program nie usunął jakiegoś sterownika o którym mnie nie powiadomiono...? nie wiem co robić nie znam się POMÓŻCIE ! :slight_smile:


(JNJN) #2

Jeśli inne płyty czyta, to napęd jest OK - problem ma płyta CD. Jak da radę przegraj ją na inny dobrej jakości nośnik. Może czyszczenie soczewki lasera ?


(eddie71) #3

Może to jest DVD a nie CD.Niektóre wydania były na DVD.


(Martusia1691) #4

tak płyta jest DVD ale napęd też jest DVD i parę dni wcześniej właśnie ten napęd czytał normalnie tą płytę :confused: Płyta działała przez 2 miesiące i nic się nie działo dopiero jak odinstalowałam ten program z Intel, ale zainstalowałam go z powrotem i dalej nic..............laser przeczyszczony .... nie wiem co z tym programem i sterownikami, ale nic mi nie wyskakuje że brakuje jakiegoś sterownika czy cokolwiek....

-- Dodane 18.02.2012 (So) 18:20 --