Cebulowa karta dźwiękowa

Jako że nagrywam podcasty pora chyba trochę zainwestować w sprzęt zamiast mozolnie odszumiać każde nagranie. Jestem jednak polakiem i nic co cebulowe nie jest mi obce - nie chce od razu wydawać milionów monet.
Chciałbym kupić kartę dźwiękowa, pomyślałem więc o popularnym niegdyś Sound Blaster Audigy 2 ZS GOLD SB350, karta kosztuje obecnie około 50 zł. Problem jest taki, że nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja ze sterownikami dla tej karty pisanymi pod Windows 10. Trochę Googlowałem na ten temat i ludzie używają jakiś nie oficjalnych ale wiele osób narzeka na jakość dźwięku. Czy coś ruszyło się w tej kwestii są jakieś dobre sterowniki dla tej karty dźwiękowej?
Czy może jednak lepiej zainwestować w jakąś tanią kartę dźwiękowa pod USB? Jeśli tak to jaką? Budżet podobny.

Oprócz Windowsa 10, karta powinna działać również na Windowsie 7 i Debianie.

Nowe forum jest beznadziejne.

Poszukaj sobie w necie czegos takiego jak PAX PCI Audigy All-OS-Driver. Swego czasu korzystalem z tego cuda na W10 bez wiekszych problemow. Jedynym minusem to chyba byl brak EQ dolaczonego do standardowych sterownikow. Glosnosc takze o wiele wieksza byla w porownaniu do sterow z windows update.

1 polubienie

Mimo, że są jakieś nieoficjalne sterowniki, to bałbym się o ich kompatybilność z różnymi programami czy grami. A jaką masz płytę główną? Do nagrywania podcastów myślę, że spokojnie Ci wystarczy integra i lepiej zainwestować w lepszy mikrofon.

No właśnie nie mikrofon jest tu problemem, nagrywam na komputerze stacjonarnym z płytą główną ASRock H97 Pro4 - Realtek ALC892 już przy przesiadce na laptopa Dell 5590 - Realtek ALC3246 czuć że jest sporo lepiej.

Kodek (układ) nie jest najważniejszy. :wink: Sam w swojej płycie mam właśnie ALC892 i gra to na pewno lepiej niż niejedna starsza płyta jaką posiadałem. Dodatkowo na słuchawkach AKG K612 PRO nie czułem wielkiej różnicy gdy posiadałem zewnętrzny wzmacniaz Audiotrak Prodigy Cube. :wink: Wzmacniacze operacyjne, kondensatory - to też są bardzo ważne elementy układu audio.

Na nowych płytach głównych nawet mamy tak fajnie wyróżnioną sekcję audio cienką taśmą LED, z reguł w lewym dolnym rogu. :wink: Tam znajdują się wyraźnie inne kondensatory, właśnie cały układ z kodekiem i czasem inne scalaki tj. wzmacniacz słuchawkowy.

Do odsłuchu te ALC892 nawet ujdzie ale do nagrywania niestety dramat.

Kup sobie mikrofon z wejściem USB, ominiesz tym samym cały układ audio w kompie i będziesz miał od razu sygnał cyfrowy zależny tylko od jakości mikrofonu.

Zainteresuj się Samson GO MIC - najtańszy warty uwagi mikrofon pojemnościowy.
Zrób albo kup sobie też Pop Filter.

W twoim budżecie będzie ciężko więc nie spodziewaj się cudów.
Jaki mikrofon masz teraz?

@ chomik325
Integry się trochę poprawiają, małymi kroczkami, to fakt, ale lepsze układy i kondensatory nie pomogą jak to dalej nie jest ekranowane.
Audiotrak to bardzo dobry wybór, wymieniałeś w nim opampa?