Cedega jaka cena?

cześć

jaka cena jest cedegi i jak ja się kupuje na miesiąc czy na rok cały ?

Dawno nie spotkałem się z kimś mniej samodzielnym niż Ty. Na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z Linuksem, skoro nawet nie potrafisz znaleźć odpowiedzi na tak podstawowe pytania.

Nie ma już czegoś takiego jak Cedega. Skąd to wiem? Zajrzałem do Wikipedii, znalezienie tej informacji zajęło mi kilkadziesiąt sekund.

Jest odpowiednik o nazwie CrossOver. Jednak oni już wolą dostarczać Windowsopodobne biblioteki do kompilacji oprogramowania.

 

Co do pytania, to skoro nie ma Cedegi, to jest niby uzasadnione, bo ktoś mógł nie znaleźć oficjalnej strony. Z drugiej jednak strony, to skoro nie znalazł oficjalnego źródła do pobrania Cedegi, to po co pyta się o cenę. Binaria na Linuksa są dystrybuowane raczej tylko przez internet.

Cedega już od sporego czasu jest martwa. Zamiast za nią płacić(co w sumie chyba jest niemożliwe, no bo komu zapłacisz), to lepiej jest użyć najnowszego Wine, które jest niegorsze niż Cedega. Jest jeszcze CrossOver, ciągle wspierany i można go kupić.

 

Skąd ta informacja? Z tego co wiem o CrossOver, to poprostu dostarczają oni specjalnie przygotowane i skonfigurowane i dają wsparcie do wybranych aplikacji. Zresztą początkowo CrossOver miało dostarczyć MS Office. Z tego co widzę po ich stronie to to co piszesz, to tylko opcja.

Z wystąpienia prezesa CrossOver na jakiejś konferencji. Mówił o Wine na ARM-ach i tłumaczył, że lepszą opcją jest CrossOver na Androidzie wspieranym przez x86. Tłumaczył także, że mają dalekosiężne plany co do platformy kompilacji programów natywnie pod GNU/Linux.

No to w tym możesz mieć pełną rację, nie wiem, bo nie oglądałem tego wystąpienia.

Jak Ci nie starcza klasyczne WINE, to zawsze możesz się jeszcze zaopatrzyć w darmowe PlayOnLinux… Osobiście uważam, że (przynajmniej do zastosowań czysto domowych) nie ma sensu wydawać kasy na płatne kompilacje…

ten playonlinux co ile jest wydawany i ile kosztuje ściekawości?

Ściekawości zapytam: co Ci się wyświetla, kiedy w przeglądarce wpiszesz Google.pl?

Przecież napisałem, że jest darmowy… Ogarnij się…

Proszę bardzo, tutaj masz wszystko czego potrzebujesz do używania PlayOnLinux, oraz instrukcje:

dzieki

Dodam od siebie jeszcze, że POL jest dostępny w repo chyba każdego szanującego się Linuksa…