Cedega - pobieranie i instalacja na Ubuntu

Skąd pobrać Cedegę (w wersji graficznej :o ) ?

Jak ją zainstalować?

Za Cedegę w wersji graficznej się płaci. I to wcale nie wygórowaną cenę. Ściągnąć możesz wersję z CVS.

A łatwo się instaluje na tej wersji CVS?

Cedega z CVS nie posiada interfejsu graficznego, więc gry instaluje się tak jak poprzez Wine. Mam nadzieję, że o to pytałeś :roll:

:mrgreen: Tak. Dzięki.

A skąd ją pobrać?

do wine tez jest graficzna nakladka xwine

jak pobrac cedege z cvs znajdziesz tutaj

z cedegą cvs działa dużo mniej gier.

jeżeli masz używać dłużej Linuksa to warto zapłacić jednorazowo 60zł i mieć nieograniczoną licencję. niestety minus jest taki, że tylko przez 3 miesiące możesz pobierać uaktualnienia.

jeżeli jednak nie masz super sprzętu to tym sobie głowy nie zawracaj, bo w 99% przypadków uaktualnienie dotyczy obsługi działania najnowszych gier.

Czy cedega np. 5.1.3 jest na licencji GNU/GPL?

Przetłumaczył by to ktoś?

WineX CVS Tree


The live CVS Tree for TransGaming's WineX (minus copy protection related code and texture compression, for now) is available through TransGaming's community website TransGaming.org. You can play with it to your heart's content, you can watch the changes we make as we go, and you can participate in detailed development discussions on our mailing list. The only thing you can't do is redistribute it for any commercial purpose. WineX is licensed under the Aladdin Free Public License, which prohibits commercial use of TransGaming's work. If you wish to use WineX commercially, please contact our sales team to arrange for alternative licensing arrangements.


Note: we do not provide official support for users (TransGamers or not) who wish to attempt to build WineX from source. Please also note that Point2Play is not available through CVS.


You can find the live CVS repository for WineX here.


To receive emails of all WineX CVS commits, join the mailing list (winex-cvs-logs), or view the archives, here.


To join the WineX development mailing list (winex-devel), or view the archives, click here.


To convert an existing CVS SourceForge checkout to the new TransGaming.org CVS repository:


   1. Download the cvschroot script from http://www.horae.dti.ne.jp/~gotoh/dist/cvschroot/cvschroot

   2. sh cvschroot -d :pserver:cvs@cvs.transgaming.org:/cvsroot winex

   3. You should now be able to update CVS as usual


To checkout a new CVS respository:


   1. cvs -d:pserver:cvs@cvs.transgaming.org:/cvsroot login

   2. When prompted for the password enter "cvs"

   3. cvs -z3 -d:pserver:cvs@cvs.transgaming.org:/cvsroot co winex

Bo nie wiem jak zainstalować te Cedege CVS/

Proszę was!

A najlepiej jakby Cedega CVS była w paczce .deb

Ma ktoś może linka?

fester12 ja przy pomocy tego zainstalowałem:

http://gry.linux.pl/?id=article&kategoria=15&show=310

miejscami było ciężko, ale powinieneś sobie poradzić.

TaSSia0810 , nie (o ile się orientuje).

A jest jakiś inny sposób na instalację gier z Windowsa?

Nie chcę pirackiej cedegi… :frowning:

przecież podałem Ci linka gdzie masz opisane jak zainstalować Cedegę CVS.

parę tytułów na niej działa.

Uzbieraj sobie te 70 kilka zł, to nie jest wysoka cena jak na ilość tytyłów jakie ten program obsługuje. A jak cie nie stać i nie chcesz pirackiej cedegi, to wróć do windowsa, no ludzie :x

Na wine nie licz, bo obsluguje raczej proste aplikacje i tylko kilka gier min. warcraft.

Cedegę możesz kupić sobie w sklepie mandrivy na przykład, tylko wczesniej zapytaj sie telefonicznie czy jest paczka deb, bo pewnie jest w .rpm i źródłach, a zakładam, że nie umiesz kompilować.