Cel M 1,86 1GB ram 667 80GB i Nvidia7600

Laptop

cel M 1,86 1GB ram 667 80GB i Nvidia7600za 2000zl

Prawie nowy na gwaracji(22 mies zostaly) moje pytanie czy ujdzie karta sugeruje ze pojda na niej najnowsze gry ale czy ten proc nie jest za wolny wybieram sie na studia i poza grami chcial bym nie miec problemow z zadnymi innymi programami no i bajery jak wbudowana kamera i skaner lini papilarnych

alternatywa jest pentium M 1,7 1GB ramu 533 80GB Nvidia 6600

za 1700zl

prosze o berdzo szybka odp bo jutro albo pojutrze musze sie zdecydowac

jak byscie mieli jakies zestawienie procesorow pentium4,M,core stacjonarnych i mobilnych to bylbym wdzieczny.

Ewentualnie cos lepszego zaproponujcie jesli mozecie

Z gory dzieki

Możesz poszukać na wikipedii takiego zestawienia. Ten celeron to tez dotchan ale ma mniej catche zapewne, spokojnie wystarczy, tymbardziejże karty graficzne nie mają tak wielkiej wydajności aby niewiadomo jakiego procesora potrzebować.

No wlasnie chyba nie to moze byc nowszy, Yonah ma 1MB cache’u czyli tez przyciety. ale nigdzie nie moge znalezc porownania z p4 wiem za jest ono wolne ale do porownania by swietnie pasowalo.

Gdyby jego wydajnosc przewyzszala p4 3Ghz to bym go kupil a tak sie wacham i nie jestem w stanie nigdzie tego sprawdzic.

I jeszcze jedno czy w laptopach zazwyczaj da sie wymienic procesor bo teoretycznie do niego pasuje tez core tylko nie wiem czy obecny procesor nie jest przylutowany, marka kompa to MEDION

Yonah to procesor o architekturze Core (np. procesory CoreDuo), pentiumy m i odpowiednie im celerony centrino są na poprzedniku yonah’a czyli dothanie. Można powiedzieć że 1,8celek centrino będzie miał podobną wydajność co p4 3ghz, więcej nie potrzeba i tak karta graficzna z większej mocy procesora nie skorzysta.