Celeron 1.7

Witam! mam prośbe poniewarz jestem laikiem i nie chciałbym uwalić kompa a chciałbym podkręcić procka Celeron 1.7(kupiony w marcu 03r , jeśli ma to jakieś znaczenie)moja płyta to:mercury KOB P4X266a NDSUX +8235 , ewentualnie jaki procek moge do niej wsadzić? pozdrawiam

na początek

najpierw poczytaj dużo artykułów na ten temat

i jeszcze tu

procki 1,7ghz prawie wogole sie nie chcac krecić, a ich wydajność jest … [milczenie] :wink:

wielka szkoda :frowning: a jaki wiekszy procek moge wsadzić do swojej płyty?

Witam.

Mój Celeron 1,7GHz jest podkręcony do 2,05GHz. Pracuje stabilnie.

Maryś ziomalu opisz mi jak to zrobiłeś

Witam.

Overclocking procesora - trzeba się do tego przygotować od strony teoretycznej. Jest wiele tematów zapewne na naszym Forum jak i innych poświęconych temu zagadnieniu. Wszystko zależy jaka jest płyta główna, jej parametry oraz jeszcze inne czynniki. Zapraszam do lektury poświęconej temu tematowi. Napiszę tylko pokrótce. Wchodzisz w ustawienia Biosu, znajdujesz zakładkę Frequency (lub podobną) gdzie są ustawienia : CPU Clock Ratio - 17 i CPU Host Frequency - 100 (czyli 17x100=1700 MHz) i podwyższasz wartość 100 stopniowo do góry (najlepiej co 1) i zapisujesz. Uruchamiasz komputer i sprawdzasz jego stabilność (są odpowiednie programy). Oczywiście wszystko trzeba robić z głową i bez przesady. U mnie chodzi na 17x120=2040 MHz.

Pamiętaj najpierw poczytaj dokładnie. Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność. Przygotuj się dokładnie. Ja już wszystkiego dokładnie nie pamiętam bo robiłem to 2 lata temu więc myślę, że inni Forumowicze jeszcze pomogą lecz najlepsza będzie lektura w Internecie.