Celeron 2.4ghz vs. Celeron 2.8ghz

Jak w temacie będzie różnica w wydajności ? (Tak tak wiem, że to słabe procki później wymienię na jakiegoś P4 z HT)

A po co się chcesz bawić w półśrodki nie lepiej od razu dać Pentium 4? Jeśli porównujesz między sobą celerony(procesory na tym samym poziomie) to tylko wyżej taktowany będzie lepszy.

Zarówno Celeron jak i Pentium IV to bardzo stare i słabe obecnie procesory ( P4 znajdziesz na allegro za ok. 20 zł ). Żeby uświadczyć jakiejkolwiek różnicy w wydajności musiałbyś conajmniej wymienić procesor na Core 2 Duo lub Pentium Dual Core.

@EnderIcePL

 

To co ty właściwie za sprzęt składasz taki słaby. Skoro widzę, że masz sporo mocniejszy laptop.

Pod stare gry i do neta

I nie szkoda kasy na kilka kompów?

 

Chociaż ludzi nie da się zrozumieć

Jak coś wrzuć minimum P4 z HT.

 

Oczywiście szybszy C2.8.

Właśnie jak kupić p4 to tylko z HT

Tak

Jeszcze takiego p4 z HT podkręcę bo mam taki http://www.ceneo.pl/19585428?gclid=CMH0u4HWpb0CFZShtAod-HMAXg zasilacz  i chłodzenie Thermaltake.

Tylko ty musisz zrozumieć jedną rzecz, po co pakować się w takie starocie, jak za kilkanaście złoty więcej kupisz procesor z serii Core 2 Duo. 

Jesteś taki pewny tego podkręcania, a w rzeczywistości to podkręcenie nic ci nie da poza zwiększonym wydzielaniem ciepła jak i większym zużyciem prądu.

Te procesory nie nadają się do podkręcania, max. podkręcisz o 150 MHz, o ile masz jeszcze dobre pamięci. ( Ten procesor posiada zablokowany mnożnik ). Nie wiem dlaczego akurat tak się upierasz na tego P4. Taktowanie procesora nie odgrywa tu dużej roli, można powiedzieć że są to puste herce. Taki Pentium Dual Core taktowany zegarem 1.8 GHz będzie wydajniejszy od twojego P4 taktowanego zegarem 3.0 GHz. Po za tym jest to procesor jednordzeniowy.

Jak chcesz tracić kasę to już twoja sprawa co i jak z tym zrobisz.