Celeron 430 jaki system?

Jaki system wybrać do takiej o to konfiguracji Celeron 430 jednordzeniowy,1GB RAM DDR2,Ati Radeon HD2600XT 256MB PCIE x16,dysk SATA 160GB?

Co będzie najlepsze XP czy 7 lub 8.

Jest to komputer niezbyt młody.

XP nie jest wspierany więc,moim zdaniem odpada.

Też tak myślę ale znowu do 7 czy 8 nie będzie mało Ramu,załączam zawsze 2-3 karty w przeglądarce itp…

A musi być Windows ?? może Linux ??

Wolałbym Windowsa gdyż gram czasami w stare gry bardzo niewymagające

Za Wikipedią: “Windows XP SP3 jest wspierany do 8 kwietnia 2014 roku.”

Więc może sprawdź w wiarygodnych źródłach, zanim wygłosisz jakąś podobną w typie mądrość.

A co do pytania - ja u siebie na komputerach używam zarówno Windows XP SP3 (do starszych programów, gier - nie muszę się męczyć z trybem zgodności który rzadko działa jak powinien) jak i Windows 8. W przypadku Twojego sprzętu mógłbyś postąpić podobnie.

No to zainstaluje triala 8 i zobaczę jak to będzie działać akurat gdzieś mam tego triala

W8 na ten sprzęt no spróbować możesz ale polecam XP-ka.

Nic nie tracę więc zainstaluje na próbę :smiley:

Instaluj Lubuntu.

Witaj :slight_smile: zainstaluj na próbę 8 ale 32 bitową bo mniej ramu zużywa :). Ja zainstalowałem na E3400 i dysku co ma 10 lat i śmiga super :slight_smile:

Co do XP to o połowę mniej zużywa ram więc ogólnie mówiąc ja wybrał bym ten na stałe :slight_smile: ale wydajnościowo jest gorszy. W 8 to w nowy system, na pewno na forach znajdziesz sposoby na instalowanie starych gierek :slight_smile: ale 1 GB ram musisz dokupić.

Tyle w tym temacie :slight_smile:

Jednak bo przemyśleniach obok xp zainstaluje Linuxa

Zawsze można spróbować wine http://pl.wikipedia.org/wiki/Wine

Wezmę pod uwagę.

Wsparcie dla Windows XP do 2014 roku - pod warunkiem instalacji wszystkich uaktualnień

Użytkownicy pracujący na systemie operacyjnym Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2 powinni przygotować się do zainstalowania trzeciego dodatku serwisowego lub przejścia na Windows 7.

PS.Kalendarz dla XP jest bezwzględny.