Celeron 430 odpowiednia temperatura tego procesora

Mam taki procesor i temperatura gdy nic nie robie wynosi ok 48 stopni a gdy jest w stresie to 60 stopni ,pasta na procesorze to Arctic MX-2 a chłodzenia Arctic Cooling 11 gt.

Co o tym sądzicie?

Obudowa jest trochę mała ale na tyle jej mam wentylator Zalman 92mm

Ja mam celerona M550(w laptopie) normalna temperatura pracy to 50-60 stopni od 70 stopni włącza się wentylator głośniej. Celeronki chyba lubią takie ciepło

Tylko on nie mówi tutaj o laptopie.

Marcin1025 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Miałem niedawno Celerona 2800GHz też pod 775 i też się lubiał grzać podobnie do tego ,czyli u tych procesorów to normalne?

Może mieć znaczenie również tutaj zasilacz, bo jeśli podaje złe napięcia to procesor się grzeje.

Zasilacz jest to Modecom Feel 1 350 ale jutro czy prawie dziś można powiedzieć idę kupić Aerocoola 450W tylko wstanę rano i idę zamówić w sklepie.

Dodam jeszcze że jak sprawdzam temperaturę w speedfanie to mam temp cpu 40 w stresie i core ±60 stopni dlaczego te wartości są różne która temperatura jest prawdziwa dodam ,że jak dotykam radiatora to nie parzy lecz jest chłodny?

Radiator może być chłodny przez źle nałożoną pastę lub wentylator na radiatorze jest taki wydajny. Celerony w ogóle mają takie temperatury.

Pastę dałem te co była fabrycznie nałożona na radiator,obroty wynoszą stale 2600.

Kupiłem już nowy zasilacz taki jak pisałem wyżej i temperatury nie spadły.

Próbowałeś azotem? :smiley:

A tak na serio to nic innego nie zrobisz już. Sempron który mam też ma takie temp. Może w zimę się zmniejszy ci temp.

No więc tak musi być i tak temperatury są ok gdyż na dworze i w domu upał

Hej,

Swoją drogą jesteś pewien, że sensory pokazują poprawną temperaturę? Według informacji Intela procesor Intel Celeron 430 ma Tj max ustalona na poziomie 60,4 stopnia, więc już przy jakiś 55 stopniach płyta główna powinna wyłączać zasilanie. Spróbuj sprawdzić temperatury przy pomocy na przykład programu Core Temp.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak teraz piszę posta to mam raz 52,raz 57,czasami Core Temp pokazuje 55 stopni zależy jak skacze zużycie procesora.Więc nie wiem sam już co jest z tym kompem

Dimatheus nie powiedziane mój Phenom może osiągać bezpiecznie do 62 stopni i jakoś nie wyłącza zasilania.

Hej,

Bardzo możliwe, że w BIOS’ie masz wyłączone alarmowanie o temperaturach alarmowych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

po wygrzaniu pasty temp są takie w bezczynności min 43 stopnie w stresie 55 max więc jest chyba dobrze

Hej,

Jeśli temperatura nie przekracza 55 stopni i komputer się nie wyłącza, to jest OK. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Temperatura nie przekracza 55 stopni bo sprawdzałem,testowałem jak ten sprzęt działa po tym małym remoncie