Celeron D 2.66 GHz czy SEMPRON 3000 +

witam, czy ktoś może mi powiedziec który procesor jest lepszy CELERON-D 2.66GHZ czy SEMPRON 3000 +

NAJWAŻNIEJSZE DANE PROCESORA:

typ procesora: Celeron D

typ gniazda: lga775

proces technologiczny: Prescott (0.09)

częstotliwość taktowania procesora: 2 660 MHz

częstotliwość taktowania magistrali: 533 MHz

mnożnik: 20 x

pojemnośc pamięci cache: L2 256 kb

rodzaj obudowy procesora: LGA775

rozszerzenia instrukcji:

EM64T, Execute Disable Bit, MMX, SSE, SSE2, SSE3

NAJWAŻNIEJSZE DANE PROCESORA:

typ procesora Sempron 754

typ gniazda Socket 754

proces technologiczny Palermo (0.09)

częstotliwość taktowania procesora 1 800 MHz

częstotliwość taktowania magistrali 400 MHz

mnożnik 9 x

pojemność pamięci cache L1 128 kb

pojemność pamięci cache L2 128 kb

rodzaj obudowy procesora mPGA754

rozszerzenia instrukcji SSE, MMX, Enhanced Virus Protection, 3D Now!, SSE2

dodatkowe informacje technologia HyperTransport

zintegrowany kontroler pamięci DDR

technologia AMD64

dzięki i pozdrawiam

Sempron! Wydajniejszy wiele od tego celrona.

sempron ale…

domyślam się że masz zamiar razem z tym kupić płyte główną … (?)

więc polecam semprona ale pod gniazdo AM2 ewentualnie s939

s754 to już baardzo stara platforma i nie warto się w nią ładować :stuck_out_tongue:

Używasz aplikacji biurowych, kompresujesz filmy czy grasz ?

Bióro --> oczywiście stajnia Intel

Gry --> AMD !

wiem że to są już starsze modele ale na zakup mam tylko 300 zł (procesor + płyta głowna) a główne przeznaczenie to oczywiście gry :slight_smile: i programy graficzne typu corel czy photoshop, z filmami sie nie zamierzam bawić

No to Sempron + Gigabyte K8NS nForce3 250 jak kasy starczy się podkręca dobrze na tej płytcie głównej. Jak byś chciał. Chyba że coś z Asrocka :? Ale tylko 754 bo masz grafę pewnie na agp. A AM2 jest na PCI- E

No to problem bo photoshop czy corel to typowe programy biórowe gdzie Intel wypada ok 15-20% szybciej niż AMd. Odwrotnie jest w grach. Wiec tutaj już wybór należy do ciebie. Jeżeli więcej grasz --> AMD, jeżeli wiecj obróbki to Intel.

dzięki więc wybieram AMD bo więcej gram niż bawie się grafiką, pozdrawiam

Złączono Posta : 10.09.2006 (Nie) 18:15

a jeszcze jedno, gdzieś na jakimś forum znalazłem że odpowiednikiem semprona 3000+ (~1.8GHz) bedzie intelowski celeron 3.0 GHz, czy to jest prawda ??

No mniej więcej tak. Dlatego właśnie AMD stosuje takie nazewnictwo, po to by porównać :slight_smile:

To zalezy.

Jesli bedziesz porownywal Semprona 3000+ z Celeronem 3GHZ ale na Northwoodzie to tak…bewdzie to taki odpowiednik na papierze . bo Sempron bedzie szybszy , ale juz Prescoty sa szybsze dzieki wiekszej ilosci kaszy , a Cedar to wogole juz Semprona bije na leb…kasza 512Kb…inny rdzen…i zegar jednak pelny.