Celeron D 3,06 - temperatura

Witam, mam pytanie odnośnie mojego procesora. Jaka jest normalna temperatura dla niego?

Mój w idle’u ma 45 stopni (wydaje się mi, że troche dużo), to normalne? Przy stresowaniu temperatura wzrastała dosc szybko i dałem mu spokój, gdy po 2 minutach doszła do 62 stopni. Cooler jest zwykły, dołączany do procka.

Myślałem już nad nowym chłodzieniem dla niego. AC Frezer Pro 7 - to dobry wybór?

Wyczyść komputer z kurzu i zmień pastę termoprzewodzącą. Masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie?

Radiator i cały komp czysty, niedawno czyszczony. Pasta była nakładana przy składaniu kompa (1,5 roku temu). Wentylatorów nie ma - jedna strona obudowy otwarta, bo przy zamkniętej wentylator chodził głośniej niż odkurzacz (nie, to nie jest porównanie, to prawda).

Witam! !!

Ja mam podobny problem. Posiadam laptopa Fujitsu Siemens z procesorem Mobile AMD Sempron 3100+ 1800 Mhz. Ostatnio strasznie sie przegrzewa! !!

kleopatra78 , jak laptop jest jeszcze na gwarancji to daj do serwisu do czyszczenia. Jak nie to możesz to zrobić na własną rękę (sprężone powietrze). Ewentualnie jakaś podkładka z dodatkowym chłodzeniem, ale ja polecam czyszczenie komputera w środku).

alojzy , może załóż dodatkowe wiatraki, przynajmniej z przodu obudowy, aby zasysał chłodne powietrze.

Pomyśle nad tym :slight_smile:

A co do samego procesora, to czy ta temperatura jest niebezpieczna, czy można to tak zostawić? No i co myślicie o tym coolerze?

Jest jeszcze bezpieczna, ale mam wrażenie, że coś chłodzenie na procesorze nie domaga (zwłaszcza jak testy w stresie robiłeś przy otwartej obudowie).

już po gawanacji niestety ale zabieram się do czyszczenia:):slight_smile: dziekuję i pozdrawiam!!

Nic nie pomogą dodatkowe wentyle do obudowy jeśli on ma zdjętą ściankę, myślę że ta temperatura jest spowodowana ostatnimi ciepłymi dniami, bo jeśli w powietrzu jest 30 stopni to jak procke może mieć 35 stopni musi mieć więcej

Zdecydowałem jednak zainwestować w to chłodzenia :slight_smile: Jaki wentylator polecacie, tak w granicach 50-60 zł max? Myślałem nad tym Arctic Cooling Freezer 7 Pro - co o nim sądzicie?

To zależy jaki masz rozstaw śrubek:)

Tani, wydajny i cichy Acutake.

Rozstaw śrubek? A, i chodzi mi o cały zestaw, a nie sam ‘wiatrak’ :smiley:

http://www.allegro.pl/item406164486__ar … _pwm_.html - o tym wlasnie myśle :slight_smile: