Celeron D 3.2 GHz temperatura

(Michal B1990) #1

Mam pytanie czy to normalne że temperatura procesora niedługo (mniej niż pół godz.) po włączeniu komputera bez grania w żadne gry (tylko podczas przeglądania internetu) osiąga 37 st. C? Wiatraczek zainstalowany na procesorze był kupowany razem z nim (box). Taktowanie procesora jest oryginalne.

(Arcin11) #2

to jest zupełnie normalne ten procesor i tak się bardzo grzeje ale jak na orginalny cooler to mega zaskoczenie :mrgreen: a ile masz jak grasz ?

(Gothic 1) #3

to jest mała temperatura u mnie taka sama. Nie martw sie tatemperatura jest normalna może ktoś jeszcze Ci odpowie.

(system) #4

jak najbardziej normalne - wszystko masz OK.

(Michal B1990) #5

Skoro ok to się cieszę

. Ogólnie to gram rzadko przed chwilą zagrałem w jedną dość mało wymagającą grę żeby sprawdzić (Rally championship) i po kilku minutach gry temperatura osiągnęła 41 st. C.

Tylko że coś mi cyka wewnątrz komputera tak jakby w okolicach wiatraczka albo w zasilaczu. Dlatego też zaniepokoiłem się o chłodzenie procesora. Ale skoro temp. jest prawidłowa to chyba przyczyna leży gdzie indziej.

PS: na temat cykania proszę pisać na PW (żeby dyskusja nie zeszła na inny temat niż w temacie postu)

(Arcin11) #6

kilka minut to się nawet procesor nie nagrzał puść coś wymagającego jak masz albo 3d mark jakiś nowszy i wtedy sprawdź.

Myśle ,że to nie będzie offtop więc nie szkodzi ,że napisze tutaj :mrgreen:

Jak coś tyka to niezbyt dobrze bo może to oznaczać ,że nie długo wentyl się popsuje.

(Michal B1990) #7

Jeśli tak to bedę musiał złożyć reklamację ponieważ ma dopiero trzy miesiące.

(Błażej) #8

Czemu?

Temperatury masz w normie.

Celerony nie należą do grzałek, więc dopiero przy ok. 60 stopniach można się martwić.

Jak byś nie wiedział, to dla porównania przeciętna temp. Pentiumów to 60-70stopni

(Michal B1990) #9

Mówiąc o reklamacji mam na myśli cykanie ponieważ:

.

(Kwisnia 1990) #10

Procesory Intela to grzejniki żadna nowość, nie masz się co martwić.

C2D już takie nie są.

(Darek131) #11

No nie przesadzajcie. Mam Pentiuma, ale aż do 60 nie dochodzi. Nawet na grach tyle nie osiąga.

(Kwisnia 1990) #12

A ile max miał?

(Craker92) #13

To jak w końcu :?:

Mi wiadomo to co kwisni że D to grzałki...

(Kwisnia 1990) #14

Grzałki, zresztą napisał że do 60* nie dochodzi to do 59* dochodzi.

Zaraz sie dowiemy ile stopni.

Niech w Evereście zobaczy.

(Błażej) #15

Celerony się nie grzeją.

(Craker92) #16

Ale za to Pentiumy D - tak :stuck_out_tongue: