Celeron D pytanie odnośnie ihs`a

więc tak ostatnio zmieniałem paste na moim procesorze takim jak na tym foto znalezionym w necie i moje pytanie jest takie po co jest ta dziurka w tej metalowej pokrywce na procesorze ? bo nie widze w tym sensu tylko zbiera sie tam pasta, i ewentualnie co moze się stać jak jest zalepiona ?

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

możesz zanaczyć tą dziurke bo jakoś niemoge jej dostrzec :mrgreen:

nie pokrywke, ino powszegnie uzywany skrot tego elementu czyli -> ihs

może byc zalepiony, z tego co mi sie zdaje, bo rownez takowa posiadam bycmoże to pozostalosc po skladaniu procka, moze w tym miejscu ihs byl dociskany lub trzymany przez jakie urzadzenie itd :slight_smile:

wiedziałem ze to ma jakąś nazwe ale nie mogłem sobie przypomniec :slight_smile:

dzięki za odp. bo myslałem ze to ma jakiś wpływ na działanie proca a zastanowiło mnie to bo np. taki AMD Athlon64

200px-A64v2.jpg

ma podobny ten ihs i nie ma tej dziurki :smiley:

ja mam na AMD 64 Athlon 2800+ S754

lol,

ta dziurka sluzy do lepszego odprowadzenia ciepla z rdzenia…teoretycznie :slight_smile:

nie powinna byc zatkana, a juz napewno nie powinno byc tam pasty-jak zdejmiesz ihs, to zobaczysz ,ze rdzen jest 4x mniejszy-generalnie nie zdejmuj -tu masz przyklad jak to robic …jak sie uprzesz

http://www.tuning-pc.pl/modyfikacje/tniemy_p4/

clockwork myśle, ze neibardzo wiesz o czym mowa ;\

n/c

pomijajac kwestie stylistyczna, to nie o tym jest temat ;\

moze powiesz dlaczego?

dlaczego nie zdejmowac ? odpowiedz dostales w linku podanym wczesniej-po 2 nieudanych probach,zakonczonych ukruszeniem rdzeni,dopiero za 3 razem sie udalo a zysk-kilka stopni mniej na box’ie,nie jest warty zniszczenia proca-po to sie skalpuje proca z ihs wlasnie

ta dziurka,jak napisalem, w teorii slyzy do polepszenia wymiany ciepla pod ihs’em,ze wzgledu na znacznie mniejsza powierzchnie rdzenia anizeli samego ihs-IHS (Integrated Heat Spreader)