Celeron D346 - Chłodzenie

(system) #1

Mam procek Celeron D346 3,06GHZ i temepratura procka wynosi 60 stopni, wydaje mi się, że jest to zbyt duzo. A jak wentylator pracuje z predkoscią 3300RPM to odglos jaki wydaje jest nie do wytrzymania, a teraz moje pytanie chciałbym zmienić chłodzenie, tylko nie wiem na jakie? Mam nadzieję, ze mi pomorzecie. Napewno nie chce wodnego, bo procek zasłaby do wodnego chłodzenia, wiec jakiś wentaltor z radiatorkiem pewno :slight_smile: Prosze o pomoc. Zalezy mi na ciszy i wydajności!!

Edit

Literowki

(Bionicman) #2

Scythe Infinity.

(Meason) #3

Freezer 7 PRO albo

p.s 60 stopni na takim kaloryferze to nie dużo

(system) #4

Zapomnailem dodac, ze wentyl jest dolaczony do procka w wersji BOX ;p

(system) #5

jakim kaloryferze ? - za dużo głupot się naczytałeś.

MyDoom - przeczyść wszystko i przejrzy cooler - nałóż nową pastę , celerony wcale się tak nie grzeją.

(boczi) #6

MyDoom proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

(Rastko1) #7

:x :shock:

Nie grzeją?! Kolega ma celefana 2,66 na LGA 775, jajka można smażyć.

(system) #8

Teraz przy otwartej obudowie przy ogladaniu "Wlatcy Moch" temp. procka wynosila az 72 stopnie!

(D@widoS) #9

No prawda że celofany się tak nie grzeją,jak się ma porządne chłodzenie a nie...

(system) #10

A ja na takim samym miałem 38 st. max. (w normalnej pracy komputera biurowego).

(Rastko1) #11

Kolega ma w IDLU 45-50 STRESS 58-65

(PaPuX) #12

Zauważcie że to celeron D co wskazuje że użyto jądro w tym procku preskotowo pochodne bądź sam prescot, czyli ta maszynka żre tyle wat co solidna lampa oświetleniowa na ulicy.

Dokładnie procesor potrafi pracować w stresie pod 90 stopni a normalnie od 37 do 60. Skoro masz aluminiowy radiator z wentylkiem to się nie dziwie że kompem możesz ogrzać mieszkanie. Wskazany solidny miedziany wentylator z dużym wiatrakiem, a jakie to już bez znaczenia.

(system) #13

Wiec jakie porzadne chlodzenie mam sobie sprawic ?

(D@widoS) #14

ciekły azot :smiley: :stuck_out_tongue:

(Shalka) #15

Ja mam Celerona 2,9333 GHz i miałem podobny problem z chłodzeniem BOX-owym co Ty (aczkolwiek może nie aż tak ekstremalne), moje problemy skończyły sie jak sobie kupiłem Arctic Cooling Freezer 7 PRO, temperatura spadła mi z okolic 50-60 stopni do 30-35 stopni podczas "łagodnej" pracy na kompie, podczas grania mam temp w okolicach 40-55 stopni.

(Michal Kolatek) #16

AC Freezer 775 lub Scythie Infinity i pasta Arctic Silver 5.

na 100% Prescott 90nm, grzeje i na tym się kończą jego możliwości, każdy Sempron go zje.

(Jinx83) #17

Scythie Infinity kosztuje tyle co Celeron D346 :mrgreen:

To jak wkładanie radia za 1000zł do zdezelowanego malucha :wink:

Oczyść cooler i nałóż nową pastę - może pomoże.

A jak nie to inwestuj w chłodzenie.

Ile chcesz na to wydać?

(Meason) #18

Ale pasi też do C2D i Athlona X2, więc może jak MyDoom zmieni proca to mu się przyda

(system) #19

Ok 100-150zeta :slight_smile:

(Jinx83) #20

to jak chcesz tyle przeznaczyć to za ~160zł masz Scythe Infinity SCINF-1000.

O ile się zmieści.

Thermaltake CL-P0114 Big Typhoon ~ 135zł

Arctic Freezer 7 Pro / Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite ~65zł