Celeron D346 - Chłodzenie

Mam procek Celeron D346 3,06GHZ i temepratura procka wynosi 60 stopni, wydaje mi się, że jest to zbyt duzo. A jak wentylator pracuje z predkoscią 3300RPM to odglos jaki wydaje jest nie do wytrzymania, a teraz moje pytanie chciałbym zmienić chłodzenie, tylko nie wiem na jakie? Mam nadzieję, ze mi pomorzecie. Napewno nie chce wodnego, bo procek zasłaby do wodnego chłodzenia, wiec jakiś wentaltor z radiatorkiem pewno :slight_smile: Prosze o pomoc. Zalezy mi na ciszy i wydajności!!

Edit

Literowki

Scythe Infinity.

Freezer 7 PRO albo

p.s 60 stopni na takim kaloryferze to nie dużo

Zapomnailem dodac, ze wentyl jest dolaczony do procka w wersji BOX ;p

jakim kaloryferze ? - za dużo głupot się naczytałeś.

MyDoom - przeczyść wszystko i przejrzy cooler - nałóż nową pastę , celerony wcale się tak nie grzeją.

MyDoom proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

:x :shock:

Nie grzeją?! Kolega ma celefana 2,66 na LGA 775, jajka można smażyć.

Teraz przy otwartej obudowie przy ogladaniu “Wlatcy Moch” temp. procka wynosila az 72 stopnie!

No prawda że celofany się tak nie grzeją,jak się ma porządne chłodzenie a nie…

A ja na takim samym miałem 38 st. max. (w normalnej pracy komputera biurowego).

Kolega ma w IDLU 45-50 STRESS 58-65

Zauważcie że to celeron D co wskazuje że użyto jądro w tym procku preskotowo pochodne bądź sam prescot, czyli ta maszynka żre tyle wat co solidna lampa oświetleniowa na ulicy.

Dokładnie procesor potrafi pracować w stresie pod 90 stopni a normalnie od 37 do 60. Skoro masz aluminiowy radiator z wentylkiem to się nie dziwie że kompem możesz ogrzać mieszkanie. Wskazany solidny miedziany wentylator z dużym wiatrakiem, a jakie to już bez znaczenia.

Wiec jakie porzadne chlodzenie mam sobie sprawic ?

ciekły azot :smiley: :stuck_out_tongue:

Ja mam Celerona 2,9333 GHz i miałem podobny problem z chłodzeniem BOX-owym co Ty (aczkolwiek może nie aż tak ekstremalne), moje problemy skończyły sie jak sobie kupiłem Arctic Cooling Freezer 7 PRO, temperatura spadła mi z okolic 50-60 stopni do 30-35 stopni podczas “łagodnej” pracy na kompie, podczas grania mam temp w okolicach 40-55 stopni.

AC Freezer 775 lub Scythie Infinity i pasta Arctic Silver 5.

na 100% Prescott 90nm, grzeje i na tym się kończą jego możliwości, każdy Sempron go zje.

Scythie Infinity kosztuje tyle co Celeron D346 :mrgreen:

To jak wkładanie radia za 1000zł do zdezelowanego malucha :wink:

Oczyść cooler i nałóż nową pastę - może pomoże.

A jak nie to inwestuj w chłodzenie.

Ile chcesz na to wydać?

Ale pasi też do C2D i Athlona X2, więc może jak MyDoom zmieni proca to mu się przyda

Ok 100-150zeta :slight_smile:

to jak chcesz tyle przeznaczyć to za ~160zł masz Scythe Infinity SCINF-1000.

O ile się zmieści.

Thermaltake CL-P0114 Big Typhoon ~ 135zł

Arctic Freezer 7 Pro / Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite ~65zł