Celeron g1610 2.60 ghz plus gtx 660

Witam. Czy ten procesor da radę z kartą gtx 660 2048 mb? Ewentualnie jaka karta do procesora intel Celeron g1610 2.60 ghz.

Podaj całość konfiguracji z płytą i zasilaczem oraz ram a także rozdzielczość monitora oraz pozycje w które chcesz zagrać i budżet 

MSI B75MA-E33 (MS-7808) (SOCKET 0)

Ram 4 gb

Tyle na razie jestem w stanie podać :wink:

Orientacyjnie załóżmy, że budżet nie gra roli tylko chodzi o “udźwignięcie” karty ;)najbardziej chodzi o far cry 4 oraz gra V :slight_smile:

ZASILACZ CHIEFTEC GPS 500 AB-A 500 W BOX

Monitor lg L1900 E

Wszystko zależy od gry w jaką będziesz grał, jeśli gra w większym stopniu obciąża GPU nie powinno być żadnych problemów, natomiast mogą pojawić się problemy gdy gra wymaga mocnego CPU.

Te gry które podałeś pójść pójdą lecz nie oczekuj jakiejś mega wydajności, często mogą pojawiać się nurtujące przycięcia. 

Nie polecam kupowania nvidii do dwurdzeniowego procesora. Lepiej zebys zamiast tej 660 kupił jakąś R9 270X.

A dlaczego nie nvidia do dwurdzeniowca?

Radeony są dla mnie nowością. Ta R9 270X to wydajna jest?

I pytanie czy mam PCI 2.0 czy 3.0. Jak to jest?

http://www.msi.com/support/mb/B75MAE33.html#support-cpu

troszkę słaby ten procesorek, ale zakup może być całkiem udany  z myślą o ewentualnej kiedyś wymianie procesora 

Ta płyta ma złącze PCI 3.0 x16. Nvidii nie kupuje się do 2 rdzeniowych procesorów (zadne pentiumy, celerony, słabe i3) tak samo jak nie kupuje się procesorów amd do kart graficznych AMD. http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=57232 tu o tym pisze.

 

Do tego procesora musisz kupić karte AMD zaufaj mi.

Artykuł z 17 lutego 2011

Dalej jest tak samo… // moze nie tak samo, ale to dalej się gryzie więc albo 4 rdzeniowa i3 albo jakiś amd

Powiem szczerze, że dosyć się"napaliłem" na tego gtx 660. Wiadomo physx itd. Nie ma tego w radeonach. Poza tym zdania też są podzielone niektórzy mówią, że nvidia to nowocześniejsze karty nawet jeśli współpracują z dwoma rdzeniami. W każdym razie pod względem technicznym nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować tego 660 w moim komputerze? A jeśli procesor ograniczy to nieznacznie?

Nie jest tak samo od dobrych 8 miesięcy. Sterowniki Nvidia działają już bez zarzutu w parze z dwurdzeniowym i dwuwątkowym CPU. Problemem jest, że już co raz więcej gier nie zapewnia dostatecznej grywalności na dwóch jajkach i wątkach. I3 ze swoimi czterema wątkami radzi sobie lepiej, ale też niekiedy nie wystarcza do komfortowej zabawy. 

Nic nie stoi przeszkodzie.

 

Wydajność będzie różna w zależności od gry. GTA V w rozdzielczości natywnej monitora nie będzie działała super płynnie, ale powiedzmy, że pokaz slajdów to nie będzie. 

Aha, dzięki wielkie za pomoc. Wiem dużo więcej niż wcześniej. No i pewnie skupię się na tym gtxie 660 :slight_smile:

W dalszej kolejności możesz poszukać używanego i5 2500K lub niższy model.

Aha ok, pewnie tak zrobię w dalszej lub niedalekiej przyszłości. Natomiast mam też pytanie trochę z innej beczki-jeśli mam vistę 32 bitową i klucz do niej to czy podejdzie ten klucz również na wersję 64 bitową visty przykładowo ściągniętej z Internetu?

Tak klucz pasuje do obu

 

Ale wpisz lepiej w google “Windows 7 oraz Windows 8.1 – na 9 miesięcy”

Ok, dzięki :slight_smile:

 

Nie opowiadaj bzdur. Nvidia już kilka miesięcy temu poprawiła swoje sterowniki, dzięki czemu ich karty graficzne dużo lepiej radzą sobie z dwurdzeniowymi procesorami. Jeśli chcesz pomagać, odśwież informacje, bo będziesz wprowadzać ludzi w błąd.

 

 

G1610 do GTX 660? Tak, to zadziała, ale nie licz na to, że najnowsze tytuły będą chodzić na wysokich detalach. Ten procesor jest dość słaby i będzie dawać Ci popalić w tzw. miejscach procesorowych. Zapoluj na jakiegoś używanego i5-2400 czy i5-2500, wtedy będziesz mógł wycisnąć z tego sprzętu znacznie więcej.

W tym momencie to karta ale stopniowo będę wymieniał również procesor oczywiście. Tak na marginesie póki co jak będę miał tego dwurdzeniowca to będzie możliwość uruchomienia far cry 4? Pytam dlatego, że dochodziły słuchy jakoby fabrycznie gra nie była w stanie odpalić na dwóch rdzeniach…