Celeron M Dual-Core instalować X64 czy X32

Witam,

proszę o doradzenie mi jaki system zainstalować na:

dodam, że jest tam 4GB ramu.

Kod Producenta X201E-KX002DU

Procesor (producent) Intel®

Procesor (rodzaj) Celeron M Dual-Core

Procesor (taktowanie) 1,1

Procesor (opis) Celeron® Processor 847

Technologia Intel vPro Nie

Matryca (przekątna) 11,6

Osobiście XP 32bit.

procesor jest 64-bitowy ale to bardzo słaba jednostka XP pewnie będzie chodził lepiej niż 7, a jeszcze lepiej było by zainstalować jakąś dystrybucje linuksa

to ma byc do netu i excella netbook, ewentulanie jakiś film… nie chce linuksa, bo w ogóle nie zman, xp to tez staroć:(

XP to staroć ale pod twoje zastosowania nie widzę żebyś potrzebował nowości które oferuje 7 bo i tak z nich nie skorzystasz na jedno wyjdzie a netboczek będzie szybciej chodził na XP, podaj model to sprawdzi się czy pod 7 są w ogóle sterowniki

Mam dużo lepszy komp (4rdzenie) a korzystam do dzisiaj z XP-ka albo wydajność albo bajery. Sam się zdecyduj czego chcesz.

7 to nie tylko bajery, zależy od sprzętu jaki się ma, nieraz jest lepiej instalować 7 a nieraz XP ale akurat w przypadku tego procesora to lepszy będzie XP

offtop

Wiem bart86 , że często lepiej zainwestować w 7 ale u mnie nie widzę żadnej różnicy w działaniu XP a 8 (aktualnie mam ten system jako drugi) wcześniej miałem też niejednokrotnie 7 (żadnej różnicy nie widać). Jestem starej daty i wolę XP-ka bez zbędnych upiększeń itp. Jak nie ma różnicy w działaniu wybieram XP-ka a 8 tylko wtedy kiedy coś nie działa pod XP-kiem.

ASUS X201E-KX002DU tylko, że 4gb ramu i dysk 500gb

sterowniki dla tego laptopa są pod systemy win7 x64 i win8 x64, instaluj tylko któryś z tych systemów bo instalowanie XP bez sterowników nie ma kompletnie sensu

tu pobierzesz sterowniki http://www.asus.com/pl/Notebooks_Ultrab … t_Download