Celeron N2830 a chłodzenie

Witam, mam budżetowy laptop Packard Bell z procesorem jak w temacie. Zauważyłem, że nawet przy największych obciążeniach nie załącza się w nim wentylator. Robiłem test obciążenia pakując duży plik winrarem, aida pokazywała temperaturę procesora do 65 stopni. Na angielskiej stronie przeczytałem, że max temperatura dla tego procesora wynosi 105 stopni. Czy powinno mnie to niepokoić?

nie

@ wesoły, zauważyłem właśnie, że wentylator nie załącza się nawet przy 79 stopniach… Przy WOT

Hej,

 

A czy przy uruchamianiu komputera nie słychać pracującego przez moment wentylatora?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Niestety…

No to serwis.

Dzęki! Jest na gwarancji.

A kotów w środku się nie nazbierało czy “nówkanierdzewka” dopiero kupiona?

E nie, nowy… Jakieś 3 miesiące temu był w serwisie bo padł twardy, może  zapomnieli podłączyć wtyczki?

Ten procesor jest zazwyczaj chłodzony pasywnie, dlatego nie słyszysz szumu wentylatora ;p

 

Hej,

 

Jest to możliwe, ale zwykle pojawiałby się albo sygnał dźwiękowy z BIOS/UEFI, albo stosowny komunikat.

 

Też może tak być. @kaes2000 - a jaką maksymalną temperaturę osiągnął wskazany procesor? Więcej niż te 79 stopni?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

@tridex Wentylator jest na pewno, widać go przez kratkę w dolnej części obudowy

@Dim nie, na tym stanęło podczas gry w WOT, ale jest zima. W lecie przy temperaturze 30 kilka stopni mogłoby byc więcej.

Hej,

 

Pytanie, czy by było, czy włączyłby się wentylator. Warto - jeśli czujesz się na siłach - rozebrać obudowę i sprawdzić, czy wentylator jest podłączony i czy nie ma za dużych oporów na łożysku. To chyba byłoby absolutne minimum, by przejść dalej… A w ogóle kiedykolwiek wyłączył Ci się komputer z przegrzania?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie, nie włączył sie. ale taka temperatura 80 st. to już chyba wentylator powinien się załączyc. Zawiozłem właśnie w ramach reklamacji do Media Expert, nie chce sam grzebac. W stacjonarnych komputerach robię wszystko, ale laptopy to dla mnie czarna magia, robota zegarmistrzowska. Przy zakupie wykupiłem przedłużoną gwarancję z ubezpieczeniem, niech się wykazują.

Hej,

 

Faktycznie pisałeś, że jest na gwarancji. A skoro tak, to bez sensu grzebać samemu, jeśli może zrobić to serwis, za który się zapłaciło.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jak pracuje w serwisie Lenovo to z żadnym Celeronem ani Pentiumem nie widziałem wentylatora ;O

 

Jasne … załóż lub przetrzyj okulary…

 

Z tego co widzę może być z pasywnym chłodzeniem , ale to i tak zależy od producenta laptopa.

 

Przykład Celeron N2830

 

http://www.notebooktest.pl/recenzja/recenzja-packard-bell-entf71bm-156-intel-celeron-n2830-intel-hd-graphics/strona/4

 

Edit:

Tak czytam i nie wiem, czy we wszystkich modelach, ale Lenovo stosuje do tego CPU chłodzenie pasywne. Czyli, wszystko zależy od producenta sprzętu, a nie CPU.

No to akurat mogę przyznać, że Lenovo nie stosuje. 

W końcu zrobili, po ponad 3 tygodniach. Wentylator załącza się przy ok. 50 stopniach, w grze nie osiągnął nawet 60.