Celeron z 3060 na 3450 MHZ


(chudy ed) #1

Jak to widzicie.Puszczony z 3,06 na 3,45.

FSB-150

MN-23x

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 23:11

i czy musze cooler wymieniac jakby co...


(M Kupczynas) #2

To jest pytanie czy twierdzenie :?:

Napisz dokładnie o co Ci chodzi :?


(chudy ed) #3

Już tak ten procek fedruje ale jak powiecie że wydajność niewiele sie zmieni to FSB opuszcze

Proste...


(Myszonus) #4

Wszystko zależy od modelu procka - niebzdane są wyroki nieba. Nigdy nic nie wiadomo. Jeden procek się kręci dobrze, ale drugi mimo że ma te same parametry już nie :). Obserwuj temperatury - przed kręceniem i ich wzrost po. :slight_smile: Jeśli wzrosną znacznie zmień chłodzenie bądź powróć do ust. domyślnych. Jedno jest pewne - oc jest zawsze powiązany z ryzykiem ... :slight_smile:


(chudy ed) #5

:o

Jaką tenproc bedzie mial wydajność etc...wasze zdanie na ten temat

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 23:21

Myszak a co sądzisz o ustawieniu FSB? w stosunku do mnoznika


(Myszonus) #6

I znów wiele zależy od modelu proca. Wiadomo, że jak zwiększysz taktowanie, zegar to wydajność przy wielu aplikacjach wymagających mocy proca skoczy w górę. Jednak jeżeli po kręceniu zaczną się zwisy, resety etc. to znaczy że przekręciłeś go. Dlatego stopniowo powiększaj moc podkręcenia i kiedy zaobserwujesz nieprawidłowe działanie pc'eta oraz aplikacji "skręć go". No i pamiętaj o temperaturach :slight_smile:

Update :

:hmmm: w sumie jest to trudne pytanie ... osobiście jestem zwolennikiem ustawienia wyższego fsb :slight_smile: dlaczego :?: Bo kiedy kręcisz fsb zyskasz większą wydajność :slight_smile: Podkręcając mnożnikiem zwiększasz tylko "sam procek", natomiast zwiększenie fsb podnosi taktowanie całej magistrali :slight_smile:

Co do bezpieczeństwa - nie ma różnicy czym kręcisz procek - zawsze trzeba uważać :slight_smile:


(Piojarek) #7

w trakcie podkręcania sprawdzaja jakimis benchmarkami lub programami (SUperPi, Prime95, a nawet 3DMarki test CPU, PCmark...) czy wydajność rzeczywiście sie zwiększa... u mnie było tak że proc śmigał na 2300MHz(po zmianie mnoznika i dzielnika pamieci) a jego wydajność byla praktycznie taka sama jak na 2060MHz (obecne ustawienie) po co wiec meczyc sprzet?


(chudy ed) #8

dobra panowie jai tak za miesiąc kupuje AMD 64 3000 Venice więc zniżemu te taktowanie bo jeszcze sie zamęczy na smierc i bedzie dym a za niego mihajs bedzie potrzebny

Złączono Posta : 30.06.2006 (Pią) 20:14

Dlaczego na 2 kompie CELERON 1,7 "Tualatin" dał sie tylko podkręcić do 1.84 na płycie ASROCK GePro HT