Cell Pipe 7130 + drugi router

Witam.

Mam modem Cell Pipe 7130, który co 3 - 7 dni muszę resetować bo nie można połączyć się z siecią WiFi. Pomaga też zalogowanie się do panelu Cell Pipe, wyłączenie i włączenie sieci WiFi. Niestety trzeba to robić co kilka dni. Sieć jest widoczna ale urządzenia cały czas próbują się z nią połączyć (powstaje taka pętla).
Po kablu jest wszystko dobrze dlatego pomyślałem o kupnie dodatkowego routera, który podłączę przez kabel z modem Cell Pipe i ten nowy router będzie udostępniał siec WiFi.

  1. Jaki router polecacie do tego celu?
  2. Czy to będzie działać? Nie będzie problemu w tym, że moden adresuje sieć 10.0.0.X a router 192.168.1.X

Hej,

  • A nie lepiej kupić router z modemem ADSL i zastąpić Cell Pipe jednym urządzeniem?
  • Jaki budżet chcesz przeznaczyć na router?

Adresowanie można zmienić. Niektóre urządzenia można też przestawić w tryb mostu i wtedy wszystkimi ustawieniami sieci zarządza router. W najgorszym razie podłączając oba urządzenia będziesz za podwójnym NAT-em, a to może oznaczać problem z połączeniem się do Ciebie, gdy postawisz serwer w grze.

Jeśli już nie chcesz zmieniać modemu, może zamiast routera wystarczy Access Point?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Chcę zostawić modem Cell Pipe. Jaki Access Point polecasz? Do 500 zł kupi się coś sensownego?

Za 500 PLN to porządny router kupisz. :slight_smile: Patrząc po tym, co oferuje wspomniany Cell Pipe, to podszedłbym budżetowo i za 130 PLN wziął takiego TP-Linka:

Można też wybrać przyszłościowo jakiś router, który będzie mógł na razie działać w trybie Access Pointa, a później jako router z modemem ADSL/VDSL. Jedyna wada, to tylko dwa gniazda sieciowe.

Ewentualnie router pracujący w trybie AP z mocnym zasięgiem - na przykład coś takiego:

1 polubienie